Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tradiční běh O pohár rektora ČZU oslavil šedesátiny

První listopadová středa na České zemědělské univerzitě patřila letos vytrvalostním běžcům. Katedra tělesné výchovy a Tělovýchovná jednota ČZU uspořádaly 60. ročník Běhu O pohár rektora.

Pestrá krosová trať vedla napříč přírodní rezervací Suchdolský háj – Tiché údolí se startem na louce nad Budovcem. Muži se museli vypořádat s náloží 6,6 km náročné trasy, ženy běžely 3,6 km. Letos poprvé závodily také děti, organizátoři připravili pro oddíl atletické přípravky přebor v přespolním běhu. Podle věkových kategorií se mladí závodníci museli popasovat s tratěmi 200, 500 a 1000 m. Všech 21 děvčat a chlapců se za mohutného povzbuzování rodičů a kamarádů dostalo do cíle, kde nejlepší z nich byli dekorováni a ostatní si odnesli za vynaložené úsilí sladkou odměnu.

Na start hlavního závodu se postavilo 22 žen a 36 mužů ve dvou kategoriích. Skvělé, na termín závodu velice teplé a suché počasí, pevný podklad bez bahna a vyrovnaná konkurence přály dobrým časům. Držiteli poháru se stali v mužské kategorii Janis Mach v čase 22:38, student prvního ročníku ČZU, v ženské kategorii vítězství z loňského roku obhájila Anita Žáková, studentka druhého ročníku ČZU v čase 13:23, čímž si vylepšila o 15 vteřin svůj loňský čas.

V ženské kategorii byla dominance Anity výrazná, druhé místo Kláry Stýblové a třetí Zuzany Beránkové bylo vždy v rozmezí jedné minuty. Mezi děvčata (všechny studentky ČZU) se vklínila ještě vítězka veteránské kategorie Markéta Vávrová, členka běžeckého lyžování TJ ČZU.

V mužské kategorii byl souboj vyrovnanější. Medailisté se o vítězství přetahovali až na závěrečných 500 m a doběhli v rozmezí 20 vteřin.  Druhé místo uhájil Šimon Beránek, závodník Olympu Praha, a třetí Lukáš Kdula z Hvězdy Pardubice.  Čtvrté až sedmé místo, opět několik vteřin za medailisty, patří mužským zástupcům oddílu běžeckého lyžování TJ ČZU –  Vacek, Blažek, Olšanská, Jansa.

Závěrečného ceremoniálu a vyhlášení v prostorách Katedry tělesné výchovy se účastnili a ceny předali rektor České zemědělské univerzity prof. Petr Sklenička a kvestor České zemědělské univerzity Ing. Jakub Kleindienst, prorektor pro pedagogickou činnost prof. Jiří Remeš, děkan PEF doc. Tomáš Šubrt a aktivní účastník závodu děkan FLD prof. Róbert Marušák.

Pro příští ročník organizátoři zvolili termín 25. října 2023.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content