Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studentky a studenti České zemědělské univerzity zářili v Hohenheimu

„The Power of Science – Many Perspectives on our World“, tedy „Síla vědy – mnoho pohledů na náš svět “… Téma letošní konference univerzitní sítě Euroleague for Life Sciences (ELLS), která se konala ve dnech 17.–18. listopadu 2023 na německé Univerzitě v Hohenheimu, přineslo štěstí i účastníkům z řad studentstva ČZU. Kromě oceněných řečníků si odtud „cenu za aktivitu“ odnáší i studentská asociace ELSA, která společně s Univerzitou v Hohenheimu celé setkání mladých vědců z evropských univerzit sdružených v ELLS organizovala.

Výprava českých studentek a studentů na konferenci v Hohenheimu byla velmi úspěšná i v individuálních prezentacích. V sekci Pigs, pine trees and everything in between získala diplom za první místo doktorandka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů Lucie Štvrtňová, a to za obhajobu práce The impact of equine-facilitated psychotherapy on suicidal clients. Prvenství v oblasti Food for the world náleží doktorandce téže fakulty Darie Musiienko za posterovou prezentaci Sensory quality of selected confectionery products from gluten-free ingredients using modified recipes. První místo za posterovou prezentaci získala i Sana Jajeh, absolventka Fakulty životního prostředí, která v sekci Working together for a greener future představila svou diplomovou práci Restorative Green Spaces in Displacement: Theoretical concepts of restorative landscapes and their potential application in refugee camps.

Euroleague for Life Sciences má za sebou více než dvacetiletou historii. Síť předních univerzit spolupracujících v oblastech managementu přírodních zdrojů, zemědělských a lesnických věd, věd o živé přírodě, veterinárních věd, potravinářství a environmentálních věd byla založena v roce 2001 a od té doby se postupně vyprofilovala v mnoha oblastech. Každoročně pořádá konference, na nichž se setkávají mladí vědci z členských univerzit. Vloni byla hostitelkou tohoto prestižního fóra Česká zemědělská univerzita.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content