Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Sportovci České zemědělské univerzity zářili na hrách v Barceloně

Ve dnech 8.–13. listopadu 2022 se v Barceloně konaly sedmé mezinárodní univerzitní hry – World InterUniversities Championships. Česká zemědělská univerzita byla při tom.

Katedra tělesné výchovy ČZU na hry vypravila 39 sportovců. V letošním roce se sportovní události, kterou lze vnímat jako studentské olympijské hry, zúčastnilo 64 univerzit z 24 zemí. Celkem 3100 sportovců soupeřilo po celé tři dny o medaile ve fotbale, futsalu, basketbalu, volejbalu, rugby, házené, tenise, stolním tenise, plavání, badmintonu a v soutěži cheerleaders. Konkurence byla obrovská.

Česká zemědělskou univerzitu reprezentovalo basketbalové družstvo mužů, volejbalové družstvo žen, plavecké družstvo a zástupci stolního tenisu a tenisu. Naši studenti se ve světové konkurenci rozhodně neztratili. Plavkyně obsadily 6. a 7.místo ve štafetách a Klára Fialová byla osmá ve finále individuálního závodu na 50 metrů prsa. Basketbalisté, volejbalistky a stolní tenista Jan Sucharda se probojovali do osmifinále.

Náš univerzitní autobus se vracel z her se skandováním ČZU!!! ČZU!!!, až na dálnici téměř nadskakoval. Všem studentům, kteří se této akce zúčastnili, děkujeme za reprezentaci!

Mgr. Michal Novák, Katedra tělesné výchovy ČZU

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content