Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Rybářský veletrh For Fishing je opět v dobré kondici

Svátek všech rybářů, veletrh For Fishing, se po roce vrátil do areálu PVA EXPO PRAHA. Ve dnech 16.–19. února 2023 se na letňanském výstavišti představilo více než 120 firem z Čech i ze zahraničí. Česká zemědělská univerzita zde měla zastoupení prostřednictvím pedagogů a studentů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Ve svém stánku prezentovali zejména studijní program Akvakultura a péče o vodní ekosystémy.

Tento ročník byl výjimečný nebývalou účastí po covidové pauze. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU se představila soutěží „Poznej rybu“ s lehkou poznávačkou deseti nejlovenějších ryb podle statistiky Českého rybářského svazu. Zúčastnilo se jí 220 návštěvníků veletrhu a největší chybovost se projevila u rozpoznávaní karase obecného. Vítězům byly odměnou produkty ČZU jako studentské pivo značky Suchdolský Jeník, víno z Vinařství ČZU, Český modrý mák z ČZU a upomínkové předměty. Stánek této fakulty České zemědělské univerzity navštívili i potenciální uchazeči o studium.

Veletrh For Fishing se po dvou letech spojených s koronavirovými omezeními navrátil do své původní kondice. Ve třech výstavních halách byly zastoupeny všechny rybolovné techniky. Představily se tu jak tradiční firmy, které na veletrhu nikdy nechybí, tak i nováčci z Čech i zahraničí. Veletrh byl opět tematicky rozdělen podle rybolovných technik.

Každý den se konaly přednášky známých českých rybářů. O své zkušenosti se podělili Jakub Vágner, který tu měl i svoji vlastní expozici, Pepa Konopásek, Michal Janošík, David Koloušek nebo Matěj Houška. Návštěvníci se mohli potkat se světovou rybářskou hvězdou Alim Hamidim.

Zdroj: FAPPZ

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content