Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Pražské vysoké školy sdružené v konsorciu Study in Prague připravily program pro studující z Ukrajiny

Konsorcium pražských vysokých škol Study in Prague uspořádalo v předvečer druhého výročí začátku války na Ukrajině, v pátek 23. února 2024, setkání pro své ukrajinské studentky a studenty. Akce se konala v Kampusu Hybernská, v prostoru vzdělávacího centra Univerzity Karlovy Didaktikon.

Inspirací pro společný večer byly aktivity AMU, která tyto akce pravidelně pro své studující,  stážisty a stážistky z Ukrajiny pořádá vždy v předvánočním čase.

Smyslem setkání bylo propojení ukrajinských studujících ze škol sdružených v konsorciu Study in Prague a vytvoření neformální příležitosti k navázání nových kontaktů a zároveň také vyjádření podpory a solidarity se všemi, kdo jsou zasaženi tímto válečným konfliktem.

Večer se nesl v přátelském a uvolněném duchu, emoce ale občas přece jen převládly. A není divu. Program večera reflektoval osobní zkušenosti (nejen) studujících z AMU a UMPRUM z války na Ukrajině. Na programu bylo představení Normální život studentek a stážistek Divadelní fakulty AMU, videoprojekce s komentovanou prohlídkou díla Dača a Autoportrét Iryny Babaniny z UMPRUM. Olena Khalina z Hudební a taneční fakulty AMU zazpívala tři operní árie a Anastasiia Babiiuk (taktéž z HAMU) výběr ukrajinských písní napříč žánry. Následovaly videoprojekce studentek UMPRUM Anny Ivakhno Where are you from? a Olhy Serhiivny Lysy Ghost of Wheat. Večer zakončilo pásmo filmů studujících Filmové a televizní fakulty AMU, a to Dětství, mládí, dospělost kolektivu programu krátkodobé mobility FAMU, Mama od Mariie Felenko a 8 a 1 rok války Dariii Kovalchuk.


Konsorcium Study in Prague tvoří Akademie múzických umění v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoká škola ekonomická v Praze a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze.

Foto: Ondřej Konrád

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content