Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Ohlédnutí za oslavou 60. výročí založení Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze

V rámci Dne s FTZ, který se konal u příležitosti 60. výročí založení vysokoškolského studia tropického zemědělství v nové budově Pavilonu tropického zemědělství, byl symbolicky pasován korunou z kokosového ořechu, zlatým žezlem z antilopí kosti a  ananasem nový děkan prof. Patrick Van Damme z Belgie – a akademické obci fakulty přednesl tento slib:

„My, Patrick I., druhýžto děkan Fakulty nauk tropických, usedáme na stolec vrtkavý, kterýžto udržován jest komunitou badatelskou i scholastickou, a proto stabilita, jednota, ochrana i plnost stolce jest naším posláním proti intrikám, područenství, skleslosti, netvůrčnosti, žízni i nechutenství… a k tomu nám dopomáhej, femure a ananase.“ Svůj slib stvrdil vypitím fakultní trojkombinace nazývající se „Větev“.

 V rámci výročí fakulty byl vysazen ořešák královský odrůdy Victoria, který tuto symboliku bude připomínat svými plody i v dalších letech.

Celodenní oslavu navštívil i samotný belgický velvyslanec Grégoire Cuvelier, lahůdky z antilopy upravil na ohni šéfkuchař Hugo Hromas, dále proběhla studentská konference, představily se mezinárodní organizace sídlící v Pavilonu jako např. YPARD, Agrinatura, IUAF či Derbianus Conservation. Spolek BE FAIR zorganizoval International Fair Party, v jejímž rámci představili svou kulturu a kulinářské umění studenti z Kambodži, Kolumbie, Ghany, Indie či Nigérie a odvážní návštěvníci mohli zkusit na vlastní nebezpečí, jak moc pálivé jsou chilli papričky z Botanické zahrady Fakulty tropického zemědělství ČZU.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content