Svátek má

Igor
10°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
10°C
Broken clouds
Sobota
92%
05:01
Min: 7°C
988
16:41
Max: 14°C
SSW 1 m/s

Ohlédnutí za oslavou 60. výročí založení Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze

V rámci Dne s FTZ, který se konal u příležitosti 60. výročí založení vysokoškolského studia tropického zemědělství v nové budově Pavilonu tropického zemědělství, byl symbolicky pasován korunou z kokosového ořechu, zlatým žezlem z antilopí kosti a  ananasem nový děkan prof. Patrick Van Damme z Belgie – a akademické obci fakulty přednesl tento slib:

„My, Patrick I., druhýžto děkan Fakulty nauk tropických, usedáme na stolec vrtkavý, kterýžto udržován jest komunitou badatelskou i scholastickou, a proto stabilita, jednota, ochrana i plnost stolce jest naším posláním proti intrikám, područenství, skleslosti, netvůrčnosti, žízni i nechutenství… a k tomu nám dopomáhej, femure a ananase.“ Svůj slib stvrdil vypitím fakultní trojkombinace nazývající se „Větev“.

 V rámci výročí fakulty byl vysazen ořešák královský odrůdy Victoria, který tuto symboliku bude připomínat svými plody i v dalších letech.

Celodenní oslavu navštívil i samotný belgický velvyslanec Grégoire Cuvelier, lahůdky z antilopy upravil na ohni šéfkuchař Hugo Hromas, dále proběhla studentská konference, představily se mezinárodní organizace sídlící v Pavilonu jako např. YPARD, Agrinatura, IUAF či Derbianus Conservation. Spolek BE FAIR zorganizoval International Fair Party, v jejímž rámci představili svou kulturu a kulinářské umění studenti z Kambodži, Kolumbie, Ghany, Indie či Nigérie a odvážní návštěvníci mohli zkusit na vlastní nebezpečí, jak moc pálivé jsou chilli papričky z Botanické zahrady Fakulty tropického zemědělství ČZU.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content