Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita má čtyři nové profesory

Prezident republiky Petr Pavel předal 21. června 2023 v Karolinu jmenovací dekrety 21 ženám a 72 mužům, které na udělení profesorského titulu navrhla vědecká nebo umělecká rada příslušné vysoké školy. Jsou mezi nimi čtyři zástupci akademické obce České zemědělské univerzity: Lucie Severová, Miroslav Jursík, Rajesh Kumar Mishra a Jan Růžička.

Návrhy na jmenování nových profesorů schválila již dříve vláda a jednotlivé jmenovací dekrety podepsal prezident. Zatímco v posledních letech nové profesorky a profesoři přebírali své jmenovací dekrety z rukou ministra školství, letošní slavnostní akt v pražském Karolinu znamenal návrat k dřívější zvyklosti.

„Udělení profesorského titulu je oceněním schopností těch, kteří se na cestě vědy a vysokoškolského vzdělání dostali nejdál. Věřím, že každý z vás bude příspěvkem k tomu, aby byly české vysoké školy místem příležitostí, kde mohou mladí a talentovaní lidé rozvíjet své schopnosti,“ řekl při té příležitosti prezident Petr Pavel.

Mezi nově jmenovanými profesory jsou čtyři zástupci České zemědělské univerzity. Paní profesorce a pánům profesorům gratulujeme a přeje hodně štěstí v profesním i osobním životě.


prof. Ing. Miroslav JURSÍK, Ph.D.

pro obor: Obecná produkce rostlinná / na návrh Vědecké rady České zemědělské univerzity v Praze
působí: Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Katedra agroekologie a rostlinné produkce

prof. B. Tech. Rajesh Kumar MISHRA, Ph.D.

pro obor: Technika a technologie zpracování zemědělských materiálů a produktů / na návrh Vědecké rady České zemědělské univerzity v Praze

působí: Česká zemědělská univerzita v Praze, Technická fakulta, Katedra materiálu a strojírenské technologie

prof. Mgr. Jan RŮŽIČKA Ph.D.

pro obor: Ekologie / na návrh Vědecké rady České zemědělské univerzity v Praze
působí: Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta životního prostředí, Katedra ekologie

prof. PhDr. Ing. Lucie SEVEROVÁ, Ph.D.

pro obor: Podniková a odvětvová ekonomika / na návrh Vědecké rady České zemědělské univerzity v Praze
působí: Česká zemědělská univerzita v Praze, Provozně ekonomická fakulta, Katedra ekonomických teorií

Záznam ze slavnostního aktu předávání dekretů zde.

Petr Sovič / Foto: MŠMT

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content