Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Až se jaro zeptá…

Nejen podle Karla Čapka je zahradníkův rok věčný koloběh nikdy nekončící lopoty. Své o tom vědí i v Botanické zahradě ČZU, kde se něco děje v každou roční dobu. I teď, uprostřed kalendářní zimy, na hony vzdálené opravdové zimě.

Jaro se hlásí o slovo

„Velká část letniček už byla vyseta, semena začínají klíčit a čekají nás další pracovní úkony, jako jsou přepichování a hrnkování. Máme plné ruce práce. Od příštího týdne se však můžeme těšit na pomoc z řad studentů, jelikož v botanické zahradě začínají praxe studentů prvního ročníku bakalářského studia,“ pochvaluje si Zdislava Procházková z Fakulty tropického zemědělství, která má zahradu ve své péči.

Už jste zaseli?

Pokud jste nadšení pěstitelé chilli papriček a pěstujete si rostliny ze semínek, vězte, že je právě vhodná doba na výsev semínek. Pro ty z vás, kteří si na jaře kupují rostliny chilli papriček právě v Botanické zahradě ČZU, máme dobrou zprávu: Výsev chilli papriček byl zahájen!

„Semena vyséváme do dřevěných truhlíků naplněných zahradnickým substrátem a poté je umisťujeme do množárny, kde můžeme danými podmínkami podpořit klíčení rostlin. Teprve až životaschopné rostliny přemisťujeme do skleníků, kde pak část rostlin nabízíme k prodeji. Většina rostlin však zůstává dále v naší péči a díky tomu se na podzim může konat naše již tradiční výstava chilli papriček. Mimochodem, letos už to bude desátý ročník,“ připomíná Zdislava Procházková.

Péče o Národní sbírku citrusů

Nedávno se uskutečnil odborný prořez rostlin a nyní se k rostlinám zapravovalo hnojivo. Dalo by se říci hnojivo s příběhem. Organické hnojivo totiž pochází od hospodářských zvířat ze stájí Demonstračního a experimentálního pracoviště Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Díky této spolupráci si pracovníci zahrady ušetřili starosti spojené se sháněním jiného zdroje hnojiva a jeho případné dopravy. Vystačili si se silnými pažemi svých zaměstnanců a se zahradními kolečky. „Tímto bychom chtěli poděkovat paní Ing. Ivaně Gardiánové, Ph.D. za ochotu a prospěšnou mezifakultní spolupráci,“ vzkazují všichni zaměstnanci Botanické zahrady ČZU.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content