Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Známe vítěze soutěže AVE Student Challenge na ČZU

V sídle společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o. (AVE CZ) se 19. dubna konalo finále osmého ročníku soutěže AVE Student Challenge ve spolupráci s podnikatelským inkubátorem Point One ČZU a Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Do soutěže se zapojilo více než čtyřicet studentů a z finálové devítky, která představila své práce před zástupci a managementem AVE CZ a odborníky z univerzity, uspěli nejlépe Radek Bažík v kategorii Inovace, Tereza Pešková za celkové vystoupení a publikum nejvíce oslnila Jana Šipanová.

Osmý ročník soutěže AVE Student Challenge byl zaměřen na čtyři témata:

  • Zpracování kalů z ČOV
  • Recyklace fotovoltaických panelů, baterií a akumulátorů
  • Kompostování odpadů
  • Zařízení pro energetické využití odpadů v ČR

 Do finále soutěže, které probíhalo 19. dubna 2024 v sídle společnosti AVE CZ, se dostalo devět nejlepších studentů. Ti pak v rámci prezentace představili své návrhy řešení odborné porotě složené z managementu AVE CZ a odborníka z ČZU. „Mezi prvními pocity byla lehká nervozita, ale ta rychle opadla díky příjemné atmosféře a profesionálnímu vystupování všech porotců. Za sebe bych budoucím studentům určitě doporučil, aby se nebáli něco takového vyzkoušet. Jedná se o skvělou příležitost, jak získat zkušenosti,“ vysvětluje důvod své účasti v soutěži finalista Michal Panýrek. Porota udělovala cenu za inovaci a vystoupení. Všichni zúčastnění následně vybrali vítěze ceny publika.

V porotě za AVE CZ zasedli Ing. Jan Šonský, projektový manažer v oddělení Strategických projektů, Ing. Marek Livora, Ph.D., vedoucí provozu AVE Pražské komunální služby, Ing. Barbora Tojflová, projektová manažerka, Ing. Andrea Jelínková, Ph.D., jednatelka ESG Avensis, Pavla Ivácková, ředitelka marketingu a komunikace, Ing. Štěpánka Kozojedová, HR specialista a Ing. Kateřina Strnadová, personální ředitelka. Za ČZU již tradičně porotcoval doc., Ing. Vlastimil Altman, Ph.D., který je odborným garantem celé soutěže.

Cena za inovaci, tedy hlavní cena soutěže, byla udělena na základě posouzení kvality zpracování tématu, využití navrhovaných řešení v rámci společnosti AVE CZ a za celkovou orientaci v dané problematice. Podle těchto kritérií porota zvolila za vítěze Radka Bažíka (na snímku přebírá cenu), který se v rámci tématu Zpracování kalů z ČOV zaměřil na návrhy systémového řešení pro kombinované spalovací zařízení kalů a následného hydrotermálního zkapalnění.

„Cenu za inovaci jsme letošní rok udělili Radkovi Bažíkovi, který nás jednoznačně přesvědčil svou precizně zpracovanou odbornou prezentací, pokrývající všechny aspekty aktuální problematiky v oblasti kalů. Celkový dojem podtrhl svým milým vystupováním a interakcí s publikem,“ vysvětluje důvod hlavního ocenění porotkyně Ing. Barbora Tojflová za AVE CZ, která je absolventkou ČZU a v minulosti se této soutěže nejenom zúčastnila, ale dokonce jeden z ročníků vyhrála.

O ceně za celkové vystoupení se rozhodovalo na základě posouzení celkového projevu (práce s hlasem, gesty, výrazem, vtipem či napětím) a formy prezentace (vizuální stránky a struktury). Topto o cenění získala Tereza Pešková za svoji prezentaci na téma Kompostování odpadů, v níž představila analýzu aktuálního stavu kompostování a možných návrhů na budoucí zlepšení. To vše v perfektně vizuálně zpracované prezentaci.

Cenu publika za celkový dojem, který hodnotili všichni zúčastnění, vyhrála Jana Šipanová za svůj přístup k porovnání zpracování kalů v Česku a zahraničí, jež bylo představeno na konkrétních případech. Odnesla si věcné ceny od AVE CZ a finanční stipendium, podobně jako ostatní výherci.

„Osmý ročník AVE Student Challenge na ČZU je úspěšně za námi a já mám velkou radost, že se opět zapojily desítky studentů napříč univerzitou a že finálová sestava byla nejenom kreativní, ale dokázala zaujmout odbornou porotu a zapojit se do diskuze,“ dodává Markéta Fejtová, vedoucí Point One.

Oceněným ještě jednou gratulujeme, finalistům blahopřejeme a všem zúčastněným přejeme hodně štěstí. Budeme se těšit na viděnou příští rok při devátém ročníku AVE Student Challenge na ČZU.

Petr Kopeček, Point One ČZU

Spolupráce podnikatelského inkubátoru Point One ČZUČeské zemědělské univerzity v Praze a společnosti AVE CZ odpadové hospodářství má dlouholeté kořeny. Společné aktivity s lídrem v oblasti nakládání s odpady jsou nesmírnou inspirací nejen pro studenty ČZU, ale i pro inkubované projekty v Point One. Dalšími společnými aktivitami jsou odborné stáže, nevšední exkurze a spolupráce na bakalářských, diplomových či odborných pracích. Tyto činnosti přinášejí studentům potřebný praktický přesah a zástupcům společnosti AVE CZ naopak neotřelé pohledy nové generace studentů na praktické řešení ekologických problémů.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content