Svátek má

Nela a Hromnice
5°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
5°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
WNW 5 m/s

Zlaté promoce: návrat na alma mater po půl století

Magická padesátka je vždy dobrým důvodem k oslavě. Ať už je to „zlatá svatba“, kulaté narozeniny nebo „zlatá promoce“. Jedna taková se na ČZU konala v sobotu 11. září 2021, kvůli pandemii s ročním zpožděním. Zakončení studia na tehdejší Vysoké škole zemědělské si v aule ČZU připomnělo 150 absolventek a absolventů z roku 1970.

Promoce po padesáti letech byla hlavním bodem slavnostního dne, během něhož mohli někdejší absolventky a absolventi navštívit své mateřské fakulty – Provozně ekonomickou, Technickou (někdejší Mechanizační) a Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (někdejší Agronomickou).

„Naše univerzita má dlouhou a úspěšnou historii a jejími branami prošly tisícovky skvělých studentů, kteří našli uplatnění napříč obory. Bylo mi nesmírným potěšením uvítat naše někdejší absolventky a absolventy z roku 1970 a představit jim, kam se univerzita posunula, jak se modernizovala a kam výuka v jednotlivých oblastech vzdělávání směřuje. Zlatá promoce ukázala, že pouto s alma mater trvá i po několika desetiletích, a to je pro nás ta nejlepší vizitka,” uvedl prorektor ČZU Michal Lošťák.

„Jsem spokojený a šťastný, že jsme po roce covidových opatření mohli zlaté promoce uspořádat a konečně se osobně potkat s našimi zlatými absolventy z roku 1970. V samotné aule i v průběhu následného neformálního setkání v Klubu C vládla nad sklenkou univerzitního vína z Chloumku a Suchdolského Jeníka neuvěřitelná atmosféra. Nejen že se vzpomínalo, ale také plánovalo. Některé z absolventek a absolventů zaujala informace o Univerzitě třetího věku na ČZU, a tak to vypadá, že budeme mít staronové studenty. Pro některé z nich to rozhodně nebyla promoce poslední,“ komentuje průběh dne Marek Šedivý, který na ČZU odpovídá za vztahy s absolventy.

Záznam ze zlaté promoce můžete sledovat na https://www.youtube.com/watch?v=8tkeBuMKgM0&t=149s

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content