Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Zlaté promoce: návrat na alma mater po půl století

Magická padesátka je vždy dobrým důvodem k oslavě. Ať už je to „zlatá svatba“, kulaté narozeniny nebo „zlatá promoce“. Jedna taková se na ČZU konala v sobotu 11. září 2021, kvůli pandemii s ročním zpožděním. Zakončení studia na tehdejší Vysoké škole zemědělské si v aule ČZU připomnělo 150 absolventek a absolventů z roku 1970.

Promoce po padesáti letech byla hlavním bodem slavnostního dne, během něhož mohli někdejší absolventky a absolventi navštívit své mateřské fakulty – Provozně ekonomickou, Technickou (někdejší Mechanizační) a Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (někdejší Agronomickou).

„Naše univerzita má dlouhou a úspěšnou historii a jejími branami prošly tisícovky skvělých studentů, kteří našli uplatnění napříč obory. Bylo mi nesmírným potěšením uvítat naše někdejší absolventky a absolventy z roku 1970 a představit jim, kam se univerzita posunula, jak se modernizovala a kam výuka v jednotlivých oblastech vzdělávání směřuje. Zlatá promoce ukázala, že pouto s alma mater trvá i po několika desetiletích, a to je pro nás ta nejlepší vizitka,” uvedl prorektor ČZU Michal Lošťák.

„Jsem spokojený a šťastný, že jsme po roce covidových opatření mohli zlaté promoce uspořádat a konečně se osobně potkat s našimi zlatými absolventy z roku 1970. V samotné aule i v průběhu následného neformálního setkání v Klubu C vládla nad sklenkou univerzitního vína z Chloumku a Suchdolského Jeníka neuvěřitelná atmosféra. Nejen že se vzpomínalo, ale také plánovalo. Některé z absolventek a absolventů zaujala informace o Univerzitě třetího věku na ČZU, a tak to vypadá, že budeme mít staronové studenty. Pro některé z nich to rozhodně nebyla promoce poslední,“ komentuje průběh dne Marek Šedivý, který na ČZU odpovídá za vztahy s absolventy.

Záznam ze zlaté promoce můžete sledovat na https://www.youtube.com/watch?v=8tkeBuMKgM0&t=149s

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content