Svátek má

Blažej
1°C
Mix snow/rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Mix snow/rain
Pátek
91%
06:33
Min: 1°C
993
15:59
Max: 6°C
SW 3 m/s

„Ze zisku první a třetí placky mám nepopsatelnou radost,“ říká král univerziády v Lake Placid

Medailová smršť sjezdaře Jana Zabystřana výrazně vylepšila skóre české výpravy na Zimních světových univerzitních hrách v Lake Placid. Do neděle, kdy hry vrcholí, se ještě může leccos změnit. Už teď ale mají Češi osm medailí. Tři z nich, dvě zlaté a jednu bronzovou, vybojoval pro naše barvy student České zemědělské univerzity Jan Zabystřan. Přes oceán nám poslal své nejčerstvější dojmy.

To je velká paráda, tři medaile v řadě, a ještě k tomu dvě nejcennější. Čekal jste to?

Určitě jsem na univerziádu do Lake Placid jel s tím, že bych si chtěl odvézt nějaký cenný kov, na té předchozí se mi to bohužel nepodařilo. Že ho ale získám hned v prvním závodě v Super-G, ve druhém závodě v kombinaci a následně zlato v závodě obřího slalomu, to mě určitě překvapilo. A hlavně z těžkého závodu obřího slalomu a zisku třetí placky mám velkou a nepopsatelnou radost. 

Poslední roky jsme se spíše soustředili na evropské a světové poháry, kde jsou i body do třicátého místa občas úspěch, ale na nejvyšší příčce už jsem dlouho nestál. Takže vidět znovu vlát českou vlajku na ceremoniálu a všechno to kolem zisku medailí určitě nikdy neomrzí. Jsem za tyhle „dojímavé“ chvíle velice rád.

Máte čas sledovat výkony ostatních?

Sportoviště jsou bohužel trochu dál od sebe a program jsme měli nabitý, takže jsem ještě moc nestihl fandit jiným sportům, zatím jen speedskaterům. A doufejme, že nastoupí naši hokejisti/hokejistky a budeme jim fandit přímo u nás ve městě – na semifinále se přesunou z New Yorku do Lake Placid.

Ale celkově je atmosféra skvělá. V USA si to užíváme a samozřejmě sledujeme i výsledky a medaile ostatních sportovců.


Kromě vrcholového sportu se Jan Zabystřan věnuje studiu na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Hned po příjezdu ze zimní univerziády ho v Praze čeká zkouška, a pak už vyráží na světový pohár a na mistrovství světa. K obrovskému úspěchu gratulujeme a držíme palce do dalších závodů alpského lyžování!

Lenka Prokopová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content