Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

„Ze zisku první a třetí placky mám nepopsatelnou radost,“ říká král univerziády v Lake Placid

Medailová smršť sjezdaře Jana Zabystřana výrazně vylepšila skóre české výpravy na Zimních světových univerzitních hrách v Lake Placid. Do neděle, kdy hry vrcholí, se ještě může leccos změnit. Už teď ale mají Češi osm medailí. Tři z nich, dvě zlaté a jednu bronzovou, vybojoval pro naše barvy student České zemědělské univerzity Jan Zabystřan. Přes oceán nám poslal své nejčerstvější dojmy.

To je velká paráda, tři medaile v řadě, a ještě k tomu dvě nejcennější. Čekal jste to?

Určitě jsem na univerziádu do Lake Placid jel s tím, že bych si chtěl odvézt nějaký cenný kov, na té předchozí se mi to bohužel nepodařilo. Že ho ale získám hned v prvním závodě v Super-G, ve druhém závodě v kombinaci a následně zlato v závodě obřího slalomu, to mě určitě překvapilo. A hlavně z těžkého závodu obřího slalomu a zisku třetí placky mám velkou a nepopsatelnou radost. 

Poslední roky jsme se spíše soustředili na evropské a světové poháry, kde jsou i body do třicátého místa občas úspěch, ale na nejvyšší příčce už jsem dlouho nestál. Takže vidět znovu vlát českou vlajku na ceremoniálu a všechno to kolem zisku medailí určitě nikdy neomrzí. Jsem za tyhle „dojímavé“ chvíle velice rád.

Máte čas sledovat výkony ostatních?

Sportoviště jsou bohužel trochu dál od sebe a program jsme měli nabitý, takže jsem ještě moc nestihl fandit jiným sportům, zatím jen speedskaterům. A doufejme, že nastoupí naši hokejisti/hokejistky a budeme jim fandit přímo u nás ve městě – na semifinále se přesunou z New Yorku do Lake Placid.

Ale celkově je atmosféra skvělá. V USA si to užíváme a samozřejmě sledujeme i výsledky a medaile ostatních sportovců.


Kromě vrcholového sportu se Jan Zabystřan věnuje studiu na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Hned po příjezdu ze zimní univerziády ho v Praze čeká zkouška, a pak už vyráží na světový pohár a na mistrovství světa. K obrovskému úspěchu gratulujeme a držíme palce do dalších závodů alpského lyžování!

Lenka Prokopová

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content