Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Zažijte kampus všemi smysly, provedeme vás světem vědců, kteří vás naučí vědu milovat

Chcete zažít vědu všemi smysly? Můžete to zkusit 30. září mezi 17. a 22. hodinou v rámci Noci vědců přímo v kampusu České zemědělské univerzity v Suchdole. Do programu pro děti i dospělé se letos zapojilo všech šest fakult a čekají vás tak nevšední zážitky.

Společně prozkoumáme laboratoře virtuální reality, herbárium i nový potravinářský pavilon. Čekají vás také přednášky například o zdravé půdě, o vzniku potravin i piva, o smyslech zvířat i rostlin. Nejen pro děti je připravena bojová hra, poznávací stezka i soutěž s úkoly.

Noc vědců si můžete naplánovat dle programu, který najdete na https://www.nocvedcu.cz/czu-v-praze. Mimo program si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití nebo jen tak posedět – to vás čeká na meeting pointu uprostřed kampusu.

Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer ožívají stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky němuž se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content