Svátek má

Taťána
1°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
1°C
Broken clouds
Středa
73%
04:46
Min: -1°C
995
17:29
Max: 10°C
S 2 m/s

Zažijte kampus všemi smysly, provedeme vás světem vědců, kteří vás naučí vědu milovat

Chcete zažít vědu všemi smysly? Můžete to zkusit 30. září mezi 17. a 22. hodinou v rámci Noci vědců přímo v kampusu České zemědělské univerzity v Suchdole. Do programu pro děti i dospělé se letos zapojilo všech šest fakult a čekají vás tak nevšední zážitky.

Společně prozkoumáme laboratoře virtuální reality, herbárium i nový potravinářský pavilon. Čekají vás také přednášky například o zdravé půdě, o vzniku potravin i piva, o smyslech zvířat i rostlin. Nejen pro děti je připravena bojová hra, poznávací stezka i soutěž s úkoly.

Noc vědců si můžete naplánovat dle programu, který najdete na https://www.nocvedcu.cz/czu-v-praze. Mimo program si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití nebo jen tak posedět – to vás čeká na meeting pointu uprostřed kampusu.

Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer ožívají stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky němuž se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content