Letní dobrodružství začalo ráno na pražském hlavním nádraží, odkud všichni vyrazili do Senohrab. Tam se pak vědci vydali na dvoukilometrovou procházku malebným lesem až ke středověkým ruinám nad řekou. Sázava, známá jako Zlatá řeka, je jednou z nejoblíbenějších a je milována vodáky a trampy.
Po prohlídce zříceniny s výhledem na řeku pak na malé pramici přejeli Sázavu. Jakmile se ocitli na druhé straně, měla skupina spoustu možností, jak si letní den u řeky užít. Někteří se osvěžili koupáním, jiní zkusili paddleboarding a další ovládání kánoe. Pro ty, kteří přijeli relaxovat, pláž nabízela perfektní místo pro piknik a odpočinek.
Všichni si užili spoustu sluníčka a dobré nálady. A nejvíc ze všech ti nejmenší badatelé, děti vědců působících na ČZU. Některé z nich se dokonce během jediného dne na Sázavě naučily plavat.
Na konci horkého dne výletníci vlakem vyrazili zpět do Prahy. Vědcům tento jedinečný zážitek připomněl, že je někdy užitečné vyměnit obvyklou rutinu za čas strávený v přírodě a že si tím krásně mohou dobít baterky.
Zdroj: Oddělení mezinárodních vztahů ČZU
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled