Svátek má

Julie
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Sobota
90%
06:49
Min: -1°C
978
15:00
Max: 1°C
N 2 m/s

Výlov Vyžlovského rybníka byl tradičním vrcholem sezony na univerzitních rybnících

V sobotu 5. listopadu 2022 se hráz Vyžlovského rybníka už v ranních hodinách zalidnila, jako tomu bývá jen jednou za rok. Málokdo si nechal ujít největší výlov ve středních Čechách, jímž každý rok vrcholí rybářská sezona. I letos bylo na co koukat.

Tento rybník spolu s několika dalšími obhospodařuje Školní lesní podnik ČZU v Kostelci nad Černými lesy. Jeho pracovníci sklízeli plody své celoroční práce, a navíc se ještě stačili s přihlížejícími podělit o své řemeslné dovednosti. Rybářům pomáhali studenti z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU. Ze zhruba 200 metrákového výlovku budou menší ryby nasazeny na lesní rybníky ČZU a část úlovku bude odvezena na sádky k vánočnímu prodeji. Čerstvě vylovené ryby si mnozí kupovali přímo na hrázi Vyžlovského rybníka. Tradičními návštěvníky těchto výlovů bývají rodiny s dětmi, pro které to i letos byl příjemně strávený podzimní den.

Rybářské slavnosti České zemědělské univerzity začínají výlovem Jevanského rybníka, a právě na Vyžlovském vrcholí. Největší univerzitní rybník o rozloze 20 hektarů obývají kapr šupinatý, lín a amur bílý, z dravých ryb zde žijí štika, candát a sumec.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content