Svátek má

Radomír
16°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
16°C
Clear sky
Neděle
72%
02:58
Min: 13°C
994
19:15
Max: 28°C
ENE 0 m/s

Veletrh vědy v Letňanech byl skvělou příležitostí okusit vědu na vlastní kůži

Česká zemědělská univerzita v Praze vyrazila na Veletrh vědy 2022 do PVA Letňany Praha za nadějnými vědci, vědkyněmi a nadšenci pro vědu a výzkum. Konal se od čtvrtka 2. června do soboty 4. června, vstupné bylo zdarma a návštěvníci si mohli vychutnat nejrůznější expozice a přednášky. Připravily je pro ně vzdělávací instituce, kterými byly ústavy Akademie věd, univerzity a další pracoviště.

Česká zemědělská univerzita se za spolupráce Fakulty životního prostředí, Provozně ekonomické fakulty a Technické fakulty prezentovala na popularizačním veletrhu zaměřeném na vědu. Veletrh přilákal návštěvníky všech věkových kategorií, ale zejména těch nejmladších ročníků dychtících po poznání.

Technická fakulta představila na veletrhu svého drona a robotické autíčko. Zástupci fakulty zájemcům vyprávěli o využití těchto strojů v zemědělství a o tom, jak usnadňují práci a získávají tolik potřebná data pro další vylepšení.

Fakulta životního prostředí si připravila model znázorňující průtok vody krajinou. Tato expozice děti velmi lákala a navíc se hravou formou mohly o vodě a krajině něco dozvědět. Fakulta umožnila svou virtuální realitou přenos do úplně jiného světa, kterým mohl být například deštný prales, a děti se tak na několik okamžiků staly exotickými průzkumníky. Fakulta životního prostředí měla pro odrostlejší návštěvníky připravenou simulaci obsahu vody v půdě. Data se ihned promítala do grafu na počítači, který byl hned vedle simulace.

Další možností, jak si každý mohl užít expozice na našem stánku, byl manažerský simulátor, zajímavý zejména pro odrostlejší návštěvníky. Díky tomuto modelu, který připravila Provozně ekonomická fakulta, si mohli zkusit ovlivnit situaci na pracovišti v době nákazy nemocí a balancovat tak mezi možností testování zaměstnanců, počtem dní v lockdownu a zároveň u toho přemýšlet nad pracovní výkonností a duševní pohodou zaměstnanců, která se podle nastavené situace měnila.

Veletrh vědy se letos těšil značnému zájmu veřejnosti o vědu a výzkum. Utekla vám tato akce? Neteskněte, další příležitost k setkání bude už 22. června 2022 ve středu na venkovní populárně naučné akci VědaFestu v Dejvicích, tak se přijďte podívat.

Lucie Masariková

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content