Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Tým „PEFky“ je absolutním vítězem národní univerzitní soutěže ŠKODA Biz Sim Cup 2021

Vůbec poprvé měli studenti Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze možnost změřit své síly se studenty z Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a Vysoké školy ekonomické. V ekonomicko-manažerské soutěži ŠKODA Biz Sim Cup 2021 se sešla silná konkurence devíti týmů, které vzešly z univerzitních kol na každé zúčastněné univerzitě. Podstatou soutěže je logistická hra, kde každý tým představuje samostatnou firmu na virtuálním trhu.

„ERPsim je obchodní simulační hra pro SAP ERP a SAP S/4HANA, ve které soutěžící používají skutečný ERP systém k řízení své virtuální společnosti na konkurenčním trhu. Studenti si tak osvojí znalosti o obchodních procesech a porozumí tomu, jak jsou ERP systémy efektivní při řízení těchto procesů. Simulační hra probíhá v prostředí systému SAP S/4 HANA. Soutěžící se tak mohou seznámit s předním podnikovým informačním systémem,“ upřesňuje spolukoordinátor soutěže za ČZU Miloš Ulman.

Pořadatel za ŠKODA Biz Sim Cup na ČZU, katedra informačních technologií PEF, letos poprvé umožnila studentům se soutěže zúčastnit. Své manažersko-ekonomické dovednosti přišlo poměřit v univerzitním kole pořádaném 15. listopadu 2021 pětačtyřicet soutěžících v devíti týmech (tři týmy byly složeny z českých studentů a šest týmů ze studentů zahraničních).

Zahájení národního finále soutěže ekonomicko-manažerských dovedností ŠKODA Biz Sim Cup se kvůli špatné epidemiologické situaci konalo v online prostředí MS Teams, namísto původně plánovaného Muzea ŠKODA AUTO, a. s., v Mladé Boleslavi.

Absolutním vítězem je „Tým, co hledá jméno“ z PEF ČZU ve složení Jan Bakule, Martin Kustl, Eliška Voláková, Jiří Zahradník a Jan Zima.

Jako druhý se umístil tým z VŠE „Pracovní název_finální verze“ (VŠE) a na krásnou třetí příčku dosáhl tým „Pumpaři“, taktéž z VŠE.

„Záměrem naší spoluúčasti v soutěži bylo podpořit zájem studentů o informační systém SAP, který je v praxi úspěšně využíván a jehož zapojení do výuky vítají jak partnerské firmy fakulty, tak i samotní studenti,“ říká vedoucí katedry informačních technologií PEF ČZU Jiří Vaněk.

Jeho slova potvrzuje Jan Meliš ze společnosti ŠKODA AUTO, a. s.: „V naší společnosti dlouhodobě hledáme cestu, jak tento systém studentům atraktivně přiblížit. Forma soutěže se zdá být pro první kontakt se SAP-světem ideální.“

„V příštím roce máme opět v plánu uspořádat stejnou akci pro studenty, pro které je informační systém SAP zajímavým zpestřením výuky. Naší snahou bude rozšířit tuto soutěž i pro studenty ostatních univerzit napříč Českou republikou,“ uzavírá spolukoordinátorka soutěže Eva Kánská.

Všechny aktéry propojuje informační systém SAP. Děkan PEF ČZU Martin Pelikán míní: „Chci poděkovat všem organizátorům ŠKODA Biz Sim Cup 2021. Díky vysokému zájmu studentů jsme si ověřili, že jdeme správným směrem a zvyšujeme konkurenceschopnost našich studentů na trhu práce.“

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content