Univerzitní pivovar se umístil na prvním místě v kategorii Tmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM) v konkurenci 71 pivovarů z celé České republiky, které se soutěže zúčastnily.
Na jeho výrobu byly použity ječné slady světlé, mnichovské, karamelové, ale také barvící slady pšeničné. Hořkost mu propůjčily jak tradiční chmely žatecké, tak i méně obvyklé britské a americké odrůdy. Mladina byla uvařena dvourmutovým dekokčním způsobem. Hlavní kvašení bylo vedeno velmi pomalu při nízkých teplotách. Pivo následně zrálo v tanku přes tři měsíce. Výsledný Tmavý ležák je charakterizován nižší hořkostí, avšak vyváženým, lehce exotickým chmelovým aromatem a vysokou barvou.
V soutěži zaznamenala úspěch i další univerzitní piva. Nakuřovaný ležák se umístil na 5. místě (ze 16) v kategorii Polotmavý ležák (od 11 % do 12,99 % EPM). Světlý ležák pak ve stejnojmenné kategorii (od 11 % do 11,99 % EPM) získal krásné 7. místo (ze 41). Vzorky byly do soutěže předány v průběhu akce Pivo na náplavce 2023, které se Suchdolský Jeník také účastnil poprvé.
Cílem studentského pivovaru je vařit poctivé a tradiční řemeslné pivo s využitím nejnovějších poznatků v oblasti technologie výroby.
Těšíme se na další ročník! Dej Bůh štěstí!
Podobné články
Členové Botanické zahrady Fakulty tropického zemědělství se každoročně vydávají na botanické expedice. Cílem jejich expedičního putování bývají převážně subtropické a okrajově tropické oblasti, které korespondují se specializací univerzitní botanické zahrady na užitkové rostliny tropů a subtropů. Jak vybírají konkrétní destinaci
Docent Lukáš Trakal z katedry geoenvironmentálních věd Fakulty životního prostředí ČZU v Praze převzal 24. listopadu 2024 prestižní ocenění Česká hlava – Cena Ministra životního prostředí.
Výsledky vyhlásili 22. listopadu 2024 zástupci ústavu Česká hlava PROJEKT, který pomáhá vědcům a