
Výstavba plánovaného vysílače pro 5G sítě, které budou na Amálii propojovat veškeré použité i budoucí technologie monitoringu prostředí, vyžaduje pečlivou přípravu. Specialisté se proto na místě budoucího vysílače museli osobně přesvědčit o dosahu signálu v krajině z výšky, ve které bude anténa umístěna. Vysokozdvižná plošina umožnila testování v 17 metrech nad zemí a Václavu Hradilkovi z Fakulty životního prostředí ČZU a dalším kolegům se potvrdil vizuální dosah k přístrojům, které jsou umístěny v povodí Brejlského potoka. Zajištění vybrané lokality Amálie privátní 5G sítí rozšíří již stávající pokrytí signálem a bude využito i při vývoji a testování autonomních robotických systémů v zemědělské výrobě.
Intenzivní práce na unikátním projektu České zemědělské univerzity začaly v roce 2019 s cílem vytvořit modelovou krajinu adaptovanou na změny po roce 2030. A to z hlediska produkčního zemědělství, lesního hospodářství, hospodaření s vodou apod.
Zdroj: FŽP
Foto: Tomáš Jůnek




Podobné články
„Máme někde 700 km nad zemí skupinu kamarádů, kteří se s námi snaží promluvit, posílají nám data, která pro zemědělství, lesnictví a životní prostředí potřebujeme. My se jen musíme naučit mluvit jazykem jejich kmene a musíme ho naučit studenty. A
Den otevřených dveří v pátek 24. března 2023 byl třetí a poslední příležitostí v tomto akademickém roce, kterou Česká zemědělská univerzita nabídla případným zájemcům o studium. Všech šest fakult na tento den připravilo atraktivní program zaměřený na dosud nerozhodnuté adepty.