Svátek má

Blanka
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studium léčivých hub na FAPPZ

V rámci projektu Výzkum a vývoj produkce léčivých hub v ČR a jejich inovativní aplikace ve funkčních potravinách řeší katedra zahradnictví a katedra kvality a bezpečnosti potravin FAPPZ spolu s VŠCHT v Praze problematiku obsahových látek léčivých hub. Jedním z cílů projektu je dosáhnout suplementací stopových prvků do substrátů zvýšeného obsahu selenu a zinku v plodnicích hlívy a lesklokorky tak, aby se dala v doplňcích stravy zajistit jejich optimální denní dávka. Pro experimentální práci se v roce 2020 podařilo zajistit 10 druhů léčivé houby Ganoderma (lesklokorka), která obsahuje řadu zajímavých látek a patří mezi významné léčivé houby. Ve skleníku katedry agroenvironmentální chemie a výživy rostlin se podařilo zajistit vhodné pěstitelské podmínky k získání plodnic řady těchto subtropických druhů lesklokorek. Nízkomolekulární a vysokomolekulární produkty získané z plodnic léčivých hub budou analyzovány a využity ke studiu antioxidační aktivity a působení na komponenty imunitního systému.
Ing. Ivan Jablonský, CSc.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content