Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Studenti kurzu strategického řízení prezentovali své projekty

Ve středu 30. března 2022 proběhla závěrečná prezentace nejlepších projektů studentů Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze zapojených do kurzu strategického řízení. Konala se ve společnosti Actum Digital, která kurz ve spolupráci s katedrou řízení připravuje.

Předmět Strategické řízení (Strategic Management) umožňuje propojení teorie a praxe skrz spolupráci se společností Actum Digital. Studenti programu Ekonomika a řízení (Economics and Management) pracují na případové studii skutečné podnikatelské výzvy společnosti Actum Digital a v průběhu celého semestru připravují strategii vstupu produktu přístupnosti webu pro vybraný trh. Přednášky a semináře kombinují teoretický a byznysový přístup a pomáhají studentům úspěšně splnit zadání.

Závěrečná prezentace nejlepších projektů proběhla ve společnosti Actum Digital ve středu 30. března 2022. Studenti měli možnost zažít atmosféru prezentace před členy představenstva společnosti a získat cenou zpětnou vazbu přímo od nich. Tento kurz je připraven ve spolupráci katedry řízení, zastoupené Janou Pitrovou, a společnosti Actum Digital, zastoupené Janem Havlem.

„Kvalita studentských prací mě značně překvapila, je vidět, že je téma velmi zaujalo,“ hodnotí Ondřej Pohl ze společnosti Actum Digital a dále vysvětluje: „Primárním cílem jejich prací byla strategie vstupu na trh z obchodního hlediska. Zároveň bylo zřejmé, že vnímají nejen obchodní rovinu, ale i rozměr pomoci lidem v dané zemi. Některé ze skupin se do tématu přístupnosti ponořili skutečně velmi hluboko, mnohem víc, než vyžadoval rozsah zadané práce. Bylo vidět, že je to baví,“ podotýká Ondřej Pohl.  Také věří, že až budou studenti pracovat ve firmách a potká se s nimi na nějakém projektu, budou sami chtít řešit přístupné produkty a služby. To je také podle něj důvod, proč se zapojují. „Příjemným bonusem je pro mě i aktivní zájem studentů o problematiku. Při prezentacích se mě jedna studentka ptala na uživatelské testování s lidmi s postižením, že má sama ADHD a ráda by spolupracovala. Zažít takové propojení všech sfér tématu webové přístupnosti pro mě bylo opravdu úžasné a mám z toho velkou radost.  Těším se na další ročník projektu,“ uzavírá své hodnocení studentských projektů Ondřej Pohl, Lead UX Designer & Web Accessibility Specialist ze společnosti  Actum Digital.

Rizzo Luigi Daniele k tomu za svůj vítězný tým z Itálie dodává: „Kurz strategického řízení byl vynikající a obohacující zkušeností, příležitostí poměřit se s konkrétními výzvami a získat představu o tom, jak vypadá skutečný svět byznysu. Celý předmět vrcholil závěrečnými prezentacemi našich prací ve firmě Actum, což by velmi inspirativní moment a srovnání kreativních strategií prezentovaných studenty.“

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content