
Atraktivní program zcela zaplnil oblíbený Klub C v suchdolském kampusu, kde se během večera střídali interpreti i kapely a všichni podávali skvělé výkony. Pětihodinový maraton odstartovaly kytarovým vystoupením Aneta a Zuzana Pilsovy – studentky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Právě ony přišly s myšlenkou koncert uspořádat a setkaly se nejen s nadšenou odezvou ze strany vedení univerzity, ale především s obrovským zájmem studentů. „Benefiční koncert skvěle doplňuje pestrou širokou škálu pomoci, kterou Česká zemědělská univerzita v Praze od počátku války na Ukrajině organizuje. Nesmírně nás těší, že našim studentům není osud lidí trpících tímto konfliktem lhostejný a že do mozaiky dobročinných aktivit, do kterých se studenti již zapojili, přidali také tuto skvělou kulturní akci,“ chválí aktivitu studentů tisková mluvčí univerzity Karla Mráčková. Prostřednictvím studentských organizací se k sestrám Pilsovým následně připojili další interpreti: Marie Straková, Sbor ČZU, BenchBand, Sweet Leaf, kapela Půlnoční Meloun, Martin Vondráček, kapela LaMa Party Band a kapela Saxy Jane & her melody boys.
„Atmosféra v ´céčku´ byla skvělá. Kromě domluvených vystoupení se během večera hlásili další studenti, že by se také rádi do programu zapojili. Když pak začala hrát kapela Saxy Jane & her melody boys, všichni zpěváci přišli na pódium a přidali se k ní,“ líčí jedna z účastnic koncertu Karolína Otcová a dodává: „Kromě českých skladeb tu zazněly i ukrajinské, byl to nezapomenutelný zážitek.“
Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Peníze v celkové výši 9039 Kč navýší veřejnou finanční sbírku České zemědělské univerzity v Praze, kde se doposud podařilo nashromáždit více než 800 tisíc korun. Z výtěžku sbírky jsou hrazeny potřebné náklady na důstojný pobyt více než 250 ukrajinských válečných uprchlíků, převážně maminek s dětmi, kterým univerzita poskytla azyl. Děkujeme!
Lenka Prokopová
Foto: Petr Zmek / Karla Mráčková / Ondřej Pilch













Podobné články
Přírodní rezervace Fakulty životního prostředí ČZU V Bahnách na Rakovnicku se po zimě probouzí k životu. Pokud jste ji navštívili v časném jaře, ještě, než vyrostlo listí, jistě jste nepřehlédli zvláštně upravené kmeny bříz a topolů.
Týmy z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze a ALKA Wildlife zahájily společně s partnery z Německa inovativní a prakticky orientovaný projekt „BIBOB“, jehož cílem je zkoumat roli bobrů v