Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Sportovní hry zaměstnanců ČZU oslavily kulatiny ve skvělé kondici. Letošním šampionem je tým Technické fakulty

Osvědčený scénář ani po dvaceti letech neomrzel nikoho, kdo si vzal za svou tradici Sportovních her zaměstnanců České zemědělské univerzity. Možná proto, že nejsou jen o sportu, ale také o možnosti užít si společně den plný pohody, pospolitosti, a nakonec i dobré zábavy, když noc je ještě mladá… Tradiční scénář se beze zbytku vyplnil ve čtvrtek 11. května 2023.

Duchovní otec ojedinělé univerzitní tradice, vedoucí Katedry tělesné výchovy Dušan Vavrla vsadil před léty právě na to, aby byly hry vnímány jako sportovně-společenská událost, na kterou se mohou těšit nadupaní borci i rekreační sportovci, a dokonce i ti vůbec nesportující. Jak sám říká, sportovní výsledek je sice hezký, ale mnohem důležitější je pozitivní atmosféra, která hry doprovází.

Několik novinek tu letos přece jen máme. Například se vzhledem ke světové energetické krizi muselo přistoupit k úsporným opatřením. „Nesvítíme jako vloni, požádali jsme je tam nahoře, aby ušetřili světlo, takže bude malinko stínu, ale vidět bude… Teplo jsme snížili z loňských 30 na 20 stupňů. A za malý poplatek jsme se domluvili, že nebude pršet. Myslím si, že to je maximum možného, co jsme mohli dohodnout,“ upozornil Dušan Vavrla při zahájení her v půl deváté ráno, přidal povzbuzující slova pro soutěžící sportovce a úplně pro všechny pozvání na sedmou hodinu večerní, tedy vyhlášení vítězů a zábavu s hudbou a tancem.

Jubilejní 20. Sportovní hry zaměstnanců ČZU oficiálně zahájil rektor ČZU Petr Sklenička, jinak tradiční obhájce barev Rektorátu v soutěžní disciplíně pétanque. „Dvacátý ročník, to je krásné kulaté číslo. A letos tu máme ještě jednu zvláštnost. Oproti tradičním rivalům, což jsou fakulty a Rektorát, se her účastní také tým Statků ČZU. Všechny vás tady vítám a jsem zvědav, jak to zamíchá pořadím. Dozvíme se večer…“

Večer jsme se dozvěděli, že bezkonkurenčním vítězem 20. Sportovních her zaměstnanců ČZ je tým Technické fakulty (na snímku). Druzí nejlepší byli v celkovém hodnocení sportovci Provozně ekonomické fakulty (PEF) a třetí soutěžní družstvo Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ).

Vítězná Technika si tentokrát stupně vítězů vychutnala na sto procent. Zlato vybojovala v nohejbale a tenise, druhá skončila ve stolním tenise a ve fotbale a bronz jí vynesly plavání, volejbal a pétanque. Radost byla nespoutaná… Další zlato si z her odnášejí sportovci PEF za stolní tenis a volejbal, FAPPZ za plavání, Rektorát za tradičně nejlepší výkon ve fotbale a Fakulta tropického zemědělství za pétanque.

Od samého počátku her se soutěží v sedmi disciplínách. Je tu ale něco i pro ty, kteří nemají ambici hnát se za výsledkem. „Chtěli jsme do her zapojit rekreační sportovce, a tak v dalších letech přibyla turistika, což je pro většinu lidí nejpřirozenější pohyb. Pak jsme zjistili, že hodně lidí jezdí na kole, takže pro ně máme cyklistickou vyjížďku. Trasa obou disciplín vede krásnou přírodou v okolí kampusu a je to opravdu zážitek. Postupem let k turistice a cyklistice přibyla střelba. A dnes je účast rekreačních sportovců dokonce vyšší než soutěžících,“ podotýká vedoucí Katedry tělesné výchovy a organizátor Sportovních her zaměstnanců ČZU Dušan Vavrla.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content