Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Spolupráce s praxí: Inovace a nové udržitelné projekty

Na Provozně ekonomické fakultě ČZU proběhlo 28. května 2024 zasedání Rady pro spolupráci s praxí PEF. Během tohoto setkání byly představeny významné úspěchy fakulty a projednávaly se plány do budoucna. Na závěr setkání se uskutečnil neformální networking.

Jako největší ekonomická fakulta ve střední Evropě s deseti tisíci přihláškami ročně se Provozně ekonomická fakulta může pochlubit řadou úspěchů. V minulém roce bylo podáno šest velkých projektů, které rozšířily naše aktivity do zahraničí včetně nových kontaktních center VU3V v USA a připravovaného Centra vzdělávání v Hlinsku. Nově byla zahájena letní škola v Uzbekistánu, která se setkala s velkým zájmem, a navázali jsme spolupráci s partnery z Indie, USA a Finska.

Dalším významným krokem byl podpis zakázky na výzkum s firmou AŽD na katedře informačního inženýrství, který posílil naši spolupráci s průmyslem. Na fórech AgroTom jsme navázali nové kontakty s prvovýrobci, čímž se posílila naše pozice v zemědělském sektoru. Organizace soutěží, jako jsou Sustainability Challenge a Projektové řízení, umožnila studentům získat cenné praktické zkušenosti a příležitosti pro uplatnění svých znalostí v praxi.

Do nového akademického roku vstoupíme s řadou plánů a očekávání. Jmenovitě se můžete těšit na:

  • Workshop Praxe pro studium – studium pro praxi. Uskuteční se dne 24. září 2024 a jeho čtvrtý ročník opět slibuje zajímavý program.
  • Tradiční Most mezi generacemi proběhne v listopadu.
  • Veletrh pracovních příležitostí nabídne studentům v únoru 2025 příležitost navázat kontakty s potenciálními zaměstnavateli.

Posílení spolupráce s odborníky

Spolupráce s odborníky z praxe je pro nás klíčová a letos se znovu potvrdila její nezastupitelná hodnota. Studenti spolupracovali s významnou českou konzultační společností Symphera, s. r. o., která se podílí na výuce projektového řízení. V rámci Case Study se seznámili s praktickými aspekty práce konzultanta. Vítězný tým obdržel členství v Komoře projektových manažerů. Česká komora PMI se také zapojila do soutěže udržitelných projektů. Spolupráce s Tomášem Oupickým, zkušeným projektovým manažerem a koučem měkkých dovedností, přinesla workshop zaměřený na posílení pozitivní inteligence a lepší komunikace.

Text: Ing. Karel Jílek / foto: Marie Hendrychová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content