Zástupci této fakulty České zemědělské univerzity v Praze vnímají návštěvu Teheránské univerzity velmi pozitivně, ať už jde o samotné přijetí na partnerské univerzitě nebo výukové aktivity, do kterých měli možnost se zapojit. „Vybudování nových vztahů s kolegy z University of Tehran, a obecně rozšíření sítě kontaktů, je velmi přínosné pro budoucí spolupráci na vzdělávací i výzkumné úrovni,“ zhodnotila přínos pro budoucí rozvoj Azadeh Abdollahnejad. Další z účastníků projektu docent Peter Surový ocenil příslib spolupráce na společných výzkumech. „Pedagogicky se jedná o aktivní a výběrovou univerzitu. Kolegové jsou velmi přátelští a ochotně se účastní všech aktivit. Bylo také velmi zajímavé vidět lesní porosty Hyrkánského lesa, považovaného za původce dnešních lesů, který UNESCO zařadila na seznam chráněných lokalit,“ uvedl doc. Surový.
Účastníci projektu byli s výjezdem spokojeni a doporučili by podobnou zkušenost i svým kolegům.
Podobné články
„Část mě stále leží v Praze,“ sdělil jeden z účastníků setkání absolventů v Řecku. Dojemná úvaha o tom, jak hluboce může jediný semestr v zahraničí ovlivnit celý život.
Institut vzdělávání a poradenství se ve dnech 18.–20. června 2025 podílel na organizaci mezinárodní konference International Conference Innovation in Engineering (ICIE 2025). ICIE je prestižní mezinárodní konferencí s dlouholetou tradicí, na jejíž organizaci se IVP podílí druhým rokem.