Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

S Unií botanických zahrad na sever Čech a do Saska

Pracovníci Botnické zahrady České zemědělské univerzity strávili čtyři červencové dny na odborné exkurzi pořádané Unií botanických zahrad po zahradách, arboretech a parcích severních Čech a Saska.

Nabitý program zájezdu nabídl jeho účastníkům hned první den, 27. července, odborný výklad v zahradě Střední odborné školy Antonína Komense v Děčíně-Libverdě. Poté přesídlili do Saska a navštívili zámek Zuschendorf v Pirně a jeho sbírky hortenzií, azalek a kamélií, a také zámek Pillnitz s nejstarší, 250 let starou sbírkou kamélií v Evropě a historickými skleníky, které v sobě ukrývají sbírku subtropických rostlin jižní Afriky a Austrálie. Prohlédli si sbírku citrusů, arboretum, historický park a kurfiřtský zámek. Třetí den navštívili Botanickou zahradu a arboretum v Drážďanech, a nakonec strávili ještě jeden den v Děčíně prohlídkou Růžové zahrady, podzámecké terasy a zámeckého parku.

Všichni si pochvalují milé přijetí a poutavý odborný výklad všude, kam přijeli, a také jedinečnou příležitost získat spoustu nových poznatků.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content