Svátek má

Blažej
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Pátek
92%
06:33
Min: 1°C
993
15:59
Max: 6°C
SW 3 m/s

Rozkvetlá zahrádka uprostřed stavebnin? To je expozice ČZU na veletrhu FOR ARCH 2022

Jako růže v trní působí stánek České zemědělské univerzity mezi exponáty Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který v těchto dnech hostí letňanské výstaviště. Okrasná a lesní zeleň ze Zahradnictví Jevany není na těchto veletrzích žádnou novinkou. Narozdíl od produktů Pily Smrčiny, které zde Školní lesní podnik ČZU v Kostelci nad Černými lesy prezentuje vůbec poprvé.

Na malém prostoru se nabízí ideální obraz zahrady plné koniferů, rododendronů, okrasných travin a lesní zeleně. I když si málokdo tohle všechno zřídí na své zahrádce, už jen pohled na tu rozkvetlou nádheru stojí za to. Od pracovníků Zahradnictví Jevany se navíc můžeme dozvědět leccos zajímavého o pěstování okrasné zeleně a rovnou si něco pěkného pořídit.

Ani v záplavě zeleně se nedá přehlédnout další část expozice Školního lesního podniku: výrobky, sortiment a služby Pily Smrčiny. Tato velká pila působí v regionu, kde se hodně staví, a rozhodně má co nabídnout. Ať už je to stavební a truhlářské řezivo, palivo nebo sypké materiály jako piliny, štěpka a kůra. Na veletrhu FOR ARCH jsou produkty obou pracovišť ŠLP nejen k vidění, ale i k mání. Pro zájemce je tu k dispozici video s ukázkami přímo z provozu zahradnictví i pily, a také s prezentací Školního lesního podniku.

Do Letňan na 33. Mezinárodní stavební veletrh si můžete zajít ještě ve čtvrtek a v pátek, kdy je otevřeno od 10:00 do 18:00. V sobotu 24. září je poslední možnost mezi 10:00 a 17:00.

Veletrh FOR ARCH každoročně hostí stovky vystavovatelů a desetitisíce návštěvníků a je to největší a nejnavštěvovanější veletrh o stavebnictví v ČR. Mezi vystavovateli najdeme jak české, tak zahraniční špičky ze všech oblastí stavebnictví, od investorů a developerů přes výrobce a dodavatele až po řemeslníky. Za pozornost určitě stojí i praktické ukázky řemesel a odborné workshopy a semináře.

Lenka Prokopová

Foto: Jakub Janda

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content