Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Rozkvetlá zahrádka uprostřed stavebnin? To je expozice ČZU na veletrhu FOR ARCH 2022

Jako růže v trní působí stánek České zemědělské univerzity mezi exponáty Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který v těchto dnech hostí letňanské výstaviště. Okrasná a lesní zeleň ze Zahradnictví Jevany není na těchto veletrzích žádnou novinkou. Narozdíl od produktů Pily Smrčiny, které zde Školní lesní podnik ČZU v Kostelci nad Černými lesy prezentuje vůbec poprvé.

Na malém prostoru se nabízí ideální obraz zahrady plné koniferů, rododendronů, okrasných travin a lesní zeleně. I když si málokdo tohle všechno zřídí na své zahrádce, už jen pohled na tu rozkvetlou nádheru stojí za to. Od pracovníků Zahradnictví Jevany se navíc můžeme dozvědět leccos zajímavého o pěstování okrasné zeleně a rovnou si něco pěkného pořídit.

Ani v záplavě zeleně se nedá přehlédnout další část expozice Školního lesního podniku: výrobky, sortiment a služby Pily Smrčiny. Tato velká pila působí v regionu, kde se hodně staví, a rozhodně má co nabídnout. Ať už je to stavební a truhlářské řezivo, palivo nebo sypké materiály jako piliny, štěpka a kůra. Na veletrhu FOR ARCH jsou produkty obou pracovišť ŠLP nejen k vidění, ale i k mání. Pro zájemce je tu k dispozici video s ukázkami přímo z provozu zahradnictví i pily, a také s prezentací Školního lesního podniku.

Do Letňan na 33. Mezinárodní stavební veletrh si můžete zajít ještě ve čtvrtek a v pátek, kdy je otevřeno od 10:00 do 18:00. V sobotu 24. září je poslední možnost mezi 10:00 a 17:00.

Veletrh FOR ARCH každoročně hostí stovky vystavovatelů a desetitisíce návštěvníků a je to největší a nejnavštěvovanější veletrh o stavebnictví v ČR. Mezi vystavovateli najdeme jak české, tak zahraniční špičky ze všech oblastí stavebnictví, od investorů a developerů přes výrobce a dodavatele až po řemeslníky. Za pozornost určitě stojí i praktické ukázky řemesel a odborné workshopy a semináře.

Lenka Prokopová

Foto: Jakub Janda

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content