Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Poznejte své geny. Zjistěte, jak správně jíst, cvičit a dbát o své zdraví s Life Test.

Láďa Žatečka se od svých 20 let zajímá o zdravý životní styl a jídelníček. Vystudoval magisterský obor Výživa a potraviny na ČZU a pokračuje v oboru Nutriční genetika i v doktorském studiu. Kromě toho se několik let živil jako nutriční poradce a trenér pro Spartan race a šlo mu to natolik, že po zrecenzování knihy o genetických predispozicích a stravě dostal nabídku stát se společníkem v nově založené firmě a vytvářet jedinečné produkty, postavené právě na odhalování genetických predispozic. Tak se dostal ke společnosti Life Test, kterou více než dva roky vede a se kterou se inkuboval v Point One.

Láďo, můžete nám představit váš projekt jednou větou?

Jsme první genová kafeterie, která umožní víceméně každému objevit, co skrývají jeho geny.

Co si máme pod pojmem genová kafeterie přesně představit?

Většina genetických služeb funguje tak, že si zaplatíte za kompletní výsledek testů, který obsahuje podle nabídky například 20 různých genových predispozic, což je pochopitelně celkem drahé, a pokud chcete zjistit dodatečně další predispozice, musíte si koupit opět celou sadu. Náš produkt je jedinečný v tom, že si zaplatíte pouze za základní analýzu a další výsledky, které vás budou zajímat, si otevíráte a dokupujete postupně, již bez nutnosti dalšího odběru vzorku krve. Tím, že dokážeme analýzy dělat v ČR, jsme také cenu srazili oproti konkurenci hodně dolů.

Na co se v Life Test přesně zaměřujete? Testujete také predispozice k vážným onemocněním?

Ne, to dělají laboratoře přímo v nemocnicích. Většinou se jedná o testování predispozic na dědičné choroby. My se specializujeme na určení předpokladů spojených se zdravým životním stylem, jako je příjem živin, sklony k nadváze, sklony k nedědičným onemocněním, regenerační kapacita, typ svalové struktury, sklony k poranění a mnohé další.

Popište nám, prosím, jak to celé funguje.

V současnosti nabízíme tři produkty – První je genetická analýza pro spalování tuků. V rámci tohoto balíčku v základu zjistíte genetické předpoklady pro nastavení jídelníčku nebo předpoklady pro spalování tuků. Druhý produkt nabízí genetickou analýzu pro lepší výkon. Zde v základu zjistíte, jaké máte sportovní předpoklady, zda jste víc silový nebo vytrvalostní atlet a tak podobně. Třetí balíček je zaměřen na lepší zdraví. Nabízí informace o predispozicích ke zdravotním rizikům a doporučení, jak se s tím dá pracovat.

Pokud si službu objednáte, přijde vám domů odběrová sada s návodem, jak odebrat kapku krve z prstu. Následně nám vzorek krve pošlete zpět a do tří týdnů (před covidem jsme to zvládali do 10 dnů), objevíte v aplikaci na webu výsledky vaší genetické analýzy včetně doporučení vycházejících z posledních vědeckých poznatků, jak na genové předpoklady reagovat.

Kolik genetických předpokladů umíte testovat?

V současnosti 23 a poměrně rychle můžeme jít až na 29 předpokladů. Celkový potenciál je až 69 genetických předpokladů.

Kdo jsou vaši typičtí klienti a kolik jich v Česku máte?

Typičtí klienti se většinou řadí do tří skupin. Zaprvé jsou to aktivní jedinci – sportovci, kteří si pravidelně kupují doplňky stravy. Dále lidé, kteří chtějí změnit svůj životní styl a naše služby představují způsob, jak tu změnu mohou udělat rychle a dobře. V neposlední řadě jsou to lidé, kteří mají nějaký nespecifický problém, a právě genetika jim může pomoci otevřít další pohled na věc, díky němuž problém vyřeší.

Jaká je vaše vize? Kam míříte?

Chceme především rozšiřovat možnosti odemykání jednotlivých předpokladů a rádi bychom expandovali dále do zahraničí. Nyní zvažujeme Švédsko.

Proč jste se rozhodl vstoupit do Point One?

O inkubátoru jsem věděl již dlouho, tak jsem ho doporučil bráchovi. Ten se do něj přihlásil se svým projektem a na základě jeho zpětné vazby, že Point One dává smysl, jsem se rozhodl do něj vstoupit také, to bylo v únoru 2020.

Co vidíte jako největší přidanou hodnotu inkubátoru?

Určitě jsou to mentoři, hlavně pro začínající podnikatele jsou jejich zkušenosti k nezaplacení.

Ing. Mgr. Petr Kopeček

 

Celý rozhovor najdete na webu Point One – https://www.pointone.czu.cz/blog/poznej-sve-geny-zjisti-jak-spravne-jist-cvicit-a-dbat-o-sve-zdravi-s-lifetest/

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content