Na programu byla komentovaná prohlídka odrůdových pokusů s řepkou ozimou, odrůd s efektivním využitím dusíku, pokusů s hnojivy Timac a přípravky Bayer. Přítomní si mohli vyslechnout aktuální doporučení k porostům řepky od předních odborníků z České zemědělské univerzity. K vidění tu bylo celkem 55 odrůd řepky ozimé.
Úvodního slova se ujali vedoucí výzkumné stanice Červený Újezd dr. Jaroslav Tomášek a specialista na řepku a její odrůdy a na pěstitelské technologie dr. David Bečka. Návštěvníky Polního dne přivítal děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU prof. Josef Soukup a poté se jim představili organizátoři akce, zástupci ČZU a hlavní sponzoři. Zpestřením programu Polního dne byla ukázka pěstování sladovnického ječmene a dalších plodin dle principů regenerativního zemědělství.
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled