Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Polní den 2024 v Červeném Újezdu

Ve čtvrtek 2. května 2024 se konal Polní den na pokusném poli u Výzkumné stanice Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Červeném Újezdu s tematickým zaměřením na řepku a regenerativní ječmen.

Na programu byla komentovaná prohlídka odrůdových pokusů s řepkou ozimou, odrůd s efektivním využitím dusíku, pokusů s hnojivy Timac a přípravky Bayer. Přítomní si mohli vyslechnout aktuální doporučení k porostům řepky od předních odborníků z České zemědělské univerzity. K vidění tu bylo celkem 55 odrůd řepky ozimé.

Úvodního slova se ujali vedoucí výzkumné stanice Červený Újezd dr. Jaroslav Tomášek a specialista na řepku a její odrůdy a na pěstitelské technologie dr. David Bečka. Návštěvníky Polního dne přivítal děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU prof. Josef Soukup a poté se jim představili organizátoři akce, zástupci ČZU a hlavní sponzoři. Zpestřením programu Polního dne byla ukázka pěstování sladovnického ječmene a dalších plodin dle principů regenerativního zemědělství.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content