Svátek má

Aneta
17°C
Light Rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
17°C
Light Rain
Úterý
73.5634%
03:13
Min: 10°C
992
18:45
Max: 27°C
WSW 1 m/s

Německá nadace zve mladé environmentální vědce ze Střední Evropy

Do světa na zkušenou dříve vyráželi hlavně řemeslníci, kupci a další kumštýři, prostě ty „zlaté české ručičky“. Dnešní doba klade vysoké nároky na kvalitní vzdělávání, a tak přeje „Erasmákům“, „Fulbright stipendistům“ a dalším, kteří míří za vědeckým poznáním.

Nové trendy se vzhledem ke kritické situaci bleskově prosazují v oblasti ochrany životního prostředí. I z toho důvodu Německá spolková nadace pro životní prostředí – DBU – každý rok vypisuje stipendia pro absolventy vysokých škol tohoto zaměření ve Střední a Východní Evropě. Stipendijní pobyty jsou sestaveny na míru mladým začínajícím vědcům. Jarní termín podávání žádostí je za dveřmi, stihnout to bude třeba do 5. března 2022. Takže, milí mladí vědci, neváhejte ani chvilku a chopte se příležitosti!

A kdo má šanci na půlroční, nebo i roční vědeckou stáž na některém z německých odborných pracovišť? V zásadě ten, kdo se nebojí neznámého a chce zažít něco nového, kdo si chce prošlapat nové cesty k poznání a zjistit, že leccos lze dělat i jinak. Ale také, a především, to musí být absolvent některé z českých vysokých škol, státní příslušník ČR s trvalým bydlištěm v této zemi, musí mít nadprůměrné závěrečné známky, titul Master nebo Magister nebo Ing. – bakalář nestačí, a měl by mít studium dokončené před méně než pěti lety. A téma, kterému se chce v rámci stipendia věnovat, by mělo nýt úzce spojeno s životním prostředím a mělo by být aktuální z pohledu ČR či celé EU.

Pokud se žadateli podaří stipendium získat, může si sám zvolit místo pobytu, případně ho zajistí DBU dle zvolené odborné oblasti či odborného záměru. Pro dosažení potřebné úrovně znalostí německého jazyka začíná stipendijní pobyt čtyřtýdenním intenzivním jazykovým kurzem, který zajišťuje DBU a probíhá v malých mezinárodních skupinách v Osnabrücku.

Aktuální termíny, informace i formuláře najdete zde.

Lenka Prokopová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content