Svátek má

Zbyněk
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Mistry České zemědělské univerzity v Praze za rok 2022 jsou sportovci z Rektorátu

Rekordní účast, krásné počasí a radost z toho, že se život snad konečně navrací k normálu... To vše přispělo k úžasné atmosféře devatenáctého ročníku Sportovních her zaměstnanců ČZU v Praze. Po tříleté vynucené pauze tak univerzita navázala na jednu z tradičních aktivit, která její zaměstnance už léta baví. Titul mistra ČZU 2022 a vítězný pohár letos vybojovali sportovci z řad Rektorátu.

„Tímto dávám pokyn k zahájení 19. Sportovních her zaměstnanců České zemědělské univerzity!“ zavelel 19. května 2022 kolem deváté hodiny ranní při slavnostním nástupu rektor ČZU Petr Sklenička. Všem popřál, aby si sportovní den užili bez úhony a večer se ve zdraví sešli při předávání vítězné trofeje. „Tento krásný pohár postával dva roky u mě v kanceláři na skříni a čekal na oprávněného držitele. Věřím, že se dnes o něj srdnatě utkáte,“ povzbudil rektor soutěžící a ocenil historicky největší účast sportovních nadšenců: „Vidím, že jste srdcaři, a mám z toho radost. O to lítější budou dnešní souboje.“

Souboje neboli přebory mezi jednotlivými fakultami v různých sportovních odvětvích mají v těchto hrách jasný cíl: titul celkového vítěze a mistra ČZU. Pro rok 2022 se jím staly týmy tvořené zaměstnanci Rektorátu a s celkovým počtem 40 bodů předstihly Provozně ekonomickou fakultu (32 body) a Techniku (29 bodů).  Her se zúčastnilo 280 sportujících zaměstnanců ČZU.

Tradičním pořadatelem sportovních her je vedoucí Katedry tělesné výchovy Dušan Vavrla, který nucenou pandemickou pauzu nesl dost špatně: „Když jsem na posledních hrách prohlásil, že máme stálé jistoty, protože na mistrovství světa možná bude hrát Jarda Jágr a že my vždycky budeme mít ty naše sportovní hry, netušil jsem, že na ně budeme tři roky čekat,“ posteskl si. „Je vidět, že žádná jistota není definitivní a že si vždycky musíme s pokorou vážit toho, co máme teď. Jarda Jágr už nehraje, odešel nám i nesmrtelný Karel Gott a já jsem rád, že se nám vrátily zpátky sportovní hry,“ podotkl Dušan Vavrla a připojil přání: „Doufám, že nebudeme v dalších letech opět zavřeni doma v lockdownu a čekat, kdo nám co dovolí. Věřme tomu, že zase bude veseleji, že ten svět bude hezčí, že se budeme zase mít dobře…“

Dobře se mít znamená třeba užít si naplno jeden den sportu a zábavy. Pro mnohé to ale pořád ještě není samozřejmost, jak si všichni připomněli při úvodním vystoupení dětí z Ukrajiny, které na univerzitě žijí od začátku války. Stejně jako ony, sklidily bouřlivý potlesk i tanečky inspirované anglickými evergreeny v podání univerzitního „potěru“, dětí ze školky Poníček. Pozdrav sportovním hrám si nacvičil Oddíl moderní gymnastiky Katedry tělesné výchovy. Ten byl z úplně jiného soudku, i když bílým ani černým tanečníkům dětská hravost nechyběla. Velkolepý nástup sportovců ještě podbarvili hudebníci z Fakulty lesnické a dřevařské a také ČZU Life Orchestra.

Pak přišlo to hlavní – líté boje o vytoužený pohár. Dušan Vavrla za organizátory ještě stihl přítomné nalákat na klobásu a pivo, dary pana rektora… „No a večer se sejdeme a oslavíme společně návrat do normálního života.“

Tak se také stalo. Ale nejprve sport, až potom zábava… Každý si mohl zvolit podle svého gusta a schopností. Třeba malou kopanou, volejbal, nohejbal, tenis, stolní tenis nebo plavání (štafety 8 x 50 metrů volným způsobem). Parádní disciplína „ředitelský turnaj v petangu“ byla v rukou pana rektora a dalších členů vedení univerzity.

Šanci dostali i „nesoutěživci“, pro ty měli organizátoři v záloze nesoutěžní disciplíny. Turistického pochodu okolím Suchdola se zúčastnilo 380 chodců, na projížďku na kole vyrazilo 63 cyklistů.

 

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zmek  

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content