Svátek má

Julie
0°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
0°C
Broken clouds
Sobota
90%
06:49
Min: -1°C
978
15:00
Max: 1°C
NW 1 m/s

Miss Agro 2022: Už víme, kdo je královnou krásy a kdo silákem roku České zemědělské univerzity v Praze

Korunku královny krásy ČZU v Praze si v úterý 17. května 2022 nasadila dvaadvacetiletá studentka Provozně ekonomické fakulty Tereza Chaloupková. Letošní Miss Agro okouzlila porotu nejen krásným zevnějškem, ale i svým šarmem a ostrovtipem. Jejím protějškem na trůnu se stal Petr Jánský, když ve finále porazil další čtyři „strongmeny“.

Souboj o titul Strong Man byl letošní novinkou. A zatímco nejsilnější muž si musel své prvenství „vydřít“ v nelítostném finálovém souboji, dívky předváděly, co v nich je, po svém. Každá z deseti finalistek se snažila oslnit porotu, a ta to opravdu neměla lehké. Kvality dívek posuzovali odborníci na krásu z vedení univerzity v čele s rektorem Petrem Skleničkou: „Nebylo jednoduché zvolit královnu, konkurence byla obrovská. Mám ale především radost, že se do kampusu po dlouhé pauze navrací život. Miss Agro je první vlaštovkou a soudě podle nádherné atmosféry, moc se studentům i nám všem vyvedla,“ hodnotí rektor Petr Sklenička.

Přes nelehkou volbu se na jménu Miss Agro 2022 porota nakonec shodla, a tak Tereza Chaloupková mohla přebrat štafetu od své předchůdkyně z roku 2019 Karolíny Junkové (rovněž z Provozně ekonomické fakulty).

Volba královny krásy je součástí open-air festivalu Miss Agro, který studenti v univerzitním kampusu pořádají od roku 1999. Nejde jen o zábavu, je to i způsob, jak prezentovat výjimečné schopnosti a dovednosti studentů této univerzity. Tradiční součástí festivalu je hudební produkce, a ta letos také stála za to. Na pódiu se vystřídalo několik kapel, které dotvářely atmosféru nádherného májového odpoledne – přes varovnou předpověď nad Suchdolem po celou dobu zářilo slunce. Organizátoři měli šťastnou ruku při výběru, a tak se všichni postupně dostávali do varu při vystoupeních kapel Right Now, Paulie Garand & Kenny Rough nebo Poetiky. A to nejlepší přišlo na závěr: legendární Wohnout korunoval úspěch letošního studentského festivalu Miss Agro 2022.

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zátka

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content