Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Miss Agro 2022: Už víme, kdo je královnou krásy a kdo silákem roku České zemědělské univerzity v Praze

Korunku královny krásy ČZU v Praze si v úterý 17. května 2022 nasadila dvaadvacetiletá studentka Provozně ekonomické fakulty Tereza Chaloupková. Letošní Miss Agro okouzlila porotu nejen krásným zevnějškem, ale i svým šarmem a ostrovtipem. Jejím protějškem na trůnu se stal Petr Jánský, když ve finále porazil další čtyři „strongmeny“.

Souboj o titul Strong Man byl letošní novinkou. A zatímco nejsilnější muž si musel své prvenství „vydřít“ v nelítostném finálovém souboji, dívky předváděly, co v nich je, po svém. Každá z deseti finalistek se snažila oslnit porotu, a ta to opravdu neměla lehké. Kvality dívek posuzovali odborníci na krásu z vedení univerzity v čele s rektorem Petrem Skleničkou: „Nebylo jednoduché zvolit královnu, konkurence byla obrovská. Mám ale především radost, že se do kampusu po dlouhé pauze navrací život. Miss Agro je první vlaštovkou a soudě podle nádherné atmosféry, moc se studentům i nám všem vyvedla,“ hodnotí rektor Petr Sklenička.

Přes nelehkou volbu se na jménu Miss Agro 2022 porota nakonec shodla, a tak Tereza Chaloupková mohla přebrat štafetu od své předchůdkyně z roku 2019 Karolíny Junkové (rovněž z Provozně ekonomické fakulty).

Volba královny krásy je součástí open-air festivalu Miss Agro, který studenti v univerzitním kampusu pořádají od roku 1999. Nejde jen o zábavu, je to i způsob, jak prezentovat výjimečné schopnosti a dovednosti studentů této univerzity. Tradiční součástí festivalu je hudební produkce, a ta letos také stála za to. Na pódiu se vystřídalo několik kapel, které dotvářely atmosféru nádherného májového odpoledne – přes varovnou předpověď nad Suchdolem po celou dobu zářilo slunce. Organizátoři měli šťastnou ruku při výběru, a tak se všichni postupně dostávali do varu při vystoupeních kapel Right Now, Paulie Garand & Kenny Rough nebo Poetiky. A to nejlepší přišlo na závěr: legendární Wohnout korunoval úspěch letošního studentského festivalu Miss Agro 2022.

Lenka Prokopová

Foto: Petr Zátka

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content