Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Markéta Davidová vybojovala na olympiádě v Pekingu šesté místo. Zlato jí uniklo jen o vlásek

Vytrvalostní závod je parádní disciplinou biatlonové šampionky Markéty Davidové – jablonecké rodačky a absolventky ČZU v Praze. K nejcennějšímu kovu proto směřoval i průběh závodu na 15 kilometrů na zimní olympiádě v Pekingu. Až do poslední chvíle, kdy po bezchybné střelbě Markéta dvacátou ranou minula cíl. Trestná minuta ji stála zlato, nic to však nemění na jejím brilantním olympijském výkonu.

„Nemyslím, že tam byla nějaká nervozita, poslala jsem to moc nahoru. Jinak jsem odvedla, na co jsem měla. Cítila jsem se sice trochu lépe než při štafetě, moje psychika tady dost lítá nahoru dolů a prostě musím uznat, že těch pět holek bylo lepších,“ zhodnotila Markéta Davidová pro Českou televizi svůj výkon bezprostředně po závodě.

Česká zemědělská univerzita v Praze vychovává vědce, kteří se bez problémů vyrovnají mezinárodní konkurenci, a také podporuje sportovní talenty a umožňuje jim co nejlépe skloubit studium a sport. Proto má v řadách svých studentů a absolventů vrcholové sportovce, olympioniky i ligové hráče. A také špičkovou biatlonistku. Absolventka Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů Markéta Davidová má ve svých 25 letech za sebou skvělé výsledky. Loňské zlato ve vytrvalostním závodě na MS ve slovinské Pokljuce patří k hvězdným momentům její sportovní dráhy: „Mezi ty nejhezčí momenty mé sportovní kariéry řadím titul na juniorském Mistrovství světa a výhru ve Světovém poháru, medaili z Mistrovství světa v mix štafetě, ale především loňsku medaili na Mistrovství světa ve Slovinsku,“ svěřila se v rozhovoru pro Živou univerzitu. Markéta je také nositelkou titulu Sportovkyně roku ČZU, čehož si velmi cení: „Myslím, že na ČZU studuje spousta skvělých sportovců, proto mě těší, že mohu být mezi nimi,“ říká.

Umístění na „malém pódiu“ v Pekingu znamená další dílčí úspěch českých olympioniků. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů a štěstí v dalších závodech!

Lenka Prokopová

 


Markéta Davidová (*3. ledna 1997 Jablonec nad Nisou)

Biatlonistka, mistryně světa z vytrvalostního závodu na MS 2021 v Pokljuce a bronzová medailistka z MS 2020 ve smíšené štafetě v Anterselvě. Juniorská světová šampionka ve stíhacím závodě a stříbrná medailistka ve sprintu z juniorského MS 2018 v estonském Otepää. Dvojnásobná medailistka z MS juniorů v biatlonu 2016 v rumunském Cheile Grădiştei v závodech dorostenců. Na Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě zvítězila ve sprintu na 7,5 km a ve stíhacím závodu na 10 km a ve vytrvalostním závodu na 12,5 km skončila třetí. V letech 2019 a 2020 vyhrála českou anketu Biatlonista roku. Je Sportovkyní roku ČZU v Praze za rok 2019.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content