Svátek má

Viola
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Letošní Noc vědců na ČZU bude výpravou za odhalováním tajemství

Česká zemědělská univerzita se v rámci vědecko-popularizační akce Noc vědců tradičně připojí k dalším osmdesáti institucím z řad univerzit, knihoven, hvězdáren a pracovišť Akademie věd ČR a otevře v pátek 6. října v 17 hodin brány suchdolského kampusu návštěvníkům, kteří se zajímají o taje vědy.

Letošní rok je obzvlášť vzrušující. Ponoříme se do říše TAJEMSTVÍ – tématu, které nám otevírá dveře do neuvěřitelného světa vědy a objevů. Všech šest fakult ČZU připravilo na třicet fascinujících ukázek, přednášek, workshopů, her, kvízů a dalších aktivit, které návštěvníkům pomohou rozkrýt záhady přírody, ale i  technologií a vědeckých objevů. Odhalíme, co se skrývá za zdánlivě obyčejnými jevy, a poskytneme všem zvídavým jedinečnou příležitost ponořit se do hlubin vědeckého poznání.

Zveme malé i velké do kampusu ČZU na výpravu za odhalováním TAJEMSTVÍ při magické Noci vědců. Více informací najdete zde: Noc vědců na ČZU. Těšit se na vás budeme přímo na jednotlivých pracovištích nebo v informační a relaxační zóně mezi Aulou a Rektorátem v kampusu ČZU. Vstup je zdarma. 

Přijďte s námi objevovat tajemství na Noci vědců 2023!


UKÁZKY Z PROGRAMU JEDNOTLIVÝCH FAKULT ČZU

Fakulta lesnická a dřevařská:  Tajemství ruční výroby papíru / To, co oči nevidí, při obrábění dřeva / Rostliny, jak jste je ještě neviděli / Tajemství pohybu v koruně stromu / Aplikace Lesodiverzita aneb kolik máme v ČR habitatových stromů? Pomozte nám je spočítat!  / Aplikace Klíšťapka: Přelomový nástroj v boji proti klíšťatům 

 Fakulta tropického zemědělství: Bojová hra: Poznej tajemství tropů! / Tajemství herbária / Jak těžit temnou hmotu a vydolovat z ní největší tajemství biologie, bohatství a slávu? 

 Technická fakulta: Tajemné karty / Tajemství struktury materiálů / Tajemné obrázky  / Co se skrývá v laboratoři elektroniky? / Kondiciogram pro rok 2024 / Tajemství RFID / Tajemství 3D tisku / Jaký je rozdíl mezi AR a VR? / Tajemné elektrické součástky 

 Fakulta životního prostředí: Co se skrývá v záznamech fotopastí? / Tajemství chytrých ptačích budek  / Jakým tajemstvím k sobě láká světlo noční hmyz? / Znáte všechna tajemství třídění odpadů? 

 Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů: Kvíz: tajemství rostlin / Odkryjte chuťové tajemství univerzitních výrobků  / Jak vznikají potraviny? / Za tajemstvím našich smyslů  

Provozně eknomická fakukta: Vizuální průvodce tajemstvím ekonomického výzkumu / Desková hra PEF  / Tajemství laboratoře Virtuální reality 


 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content