Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Krajinářské úpravy lokality Chodoveckého potoka

Studenti programu Krajinářská architektura na FAPPZ dostali jedinečnou příležitost navrhnout v rámci ateliérové výuky řešení okolí Chodoveckého potoka v Praze 4.

Městská část Praha 4 chystá revitalizaci tohoto území na okraji sídliště Spořilov II a ke spolupráci vyzvala studenty a vyučující z katedry zahradní a krajinné architektury ČZU. V průběhu zimy bylo zpracováno posouzení krajinářského potenciálu a možností dalšího vývoje území.

Ráz území určuje především Chodovecký potok s několika retenčními nádržemi a členitým terénem. Je obklopen zástavbou s vysokou hustotou zalidnění a lze tu tedy očekávat potřebu rozvoje volnočasových aktivit. Aktuálně je však území špatně prostupné a chybějí kvalitní prostory pro setkávání, zastavení či aktivity návštěvníků. Studenti proto hledali vhodné přístupy, jak tuto lokalitu citlivě oživit za současného respektování přírodních kvalit. To vše s důrazem na sjednocení a identitu území.

V lednu byla otevřena veřejná debata představením devíti studentských návrhů nové podoby území. Ceníme si možnosti spolupráce s Prahou 4, díky níž měli studenti příležitost podílet se na řešení skutečného zadání a tak trochu nahlédnout „pod pokličku“ procesů v pozadí. To je pro ně nenahraditelná zkušenost. Cílem katedry je podporovat nadále tento typ spolupráce, kdy studenti prezentují svoji práci skutečnému zadavateli a vytvářejí reálné projekty s perspektivou pokračování projektu a jeho realizace.

Jana Halamová, Jindřich Vaněk

 

Text k foto:

Jedním z řešených témat bylo vytvoření nabídky příležitostí k setkávání a pobývání. Návrh Kateřiny Láškové

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content