Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
81%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Krajinářské úpravy lokality Chodoveckého potoka

Studenti programu Krajinářská architektura na FAPPZ dostali jedinečnou příležitost navrhnout v rámci ateliérové výuky řešení okolí Chodoveckého potoka v Praze 4.

Městská část Praha 4 chystá revitalizaci tohoto území na okraji sídliště Spořilov II a ke spolupráci vyzvala studenty a vyučující z katedry zahradní a krajinné architektury ČZU. V průběhu zimy bylo zpracováno posouzení krajinářského potenciálu a možností dalšího vývoje území.

Ráz území určuje především Chodovecký potok s několika retenčními nádržemi a členitým terénem. Je obklopen zástavbou s vysokou hustotou zalidnění a lze tu tedy očekávat potřebu rozvoje volnočasových aktivit. Aktuálně je však území špatně prostupné a chybějí kvalitní prostory pro setkávání, zastavení či aktivity návštěvníků. Studenti proto hledali vhodné přístupy, jak tuto lokalitu citlivě oživit za současného respektování přírodních kvalit. To vše s důrazem na sjednocení a identitu území.

V lednu byla otevřena veřejná debata představením devíti studentských návrhů nové podoby území. Ceníme si možnosti spolupráce s Prahou 4, díky níž měli studenti příležitost podílet se na řešení skutečného zadání a tak trochu nahlédnout „pod pokličku“ procesů v pozadí. To je pro ně nenahraditelná zkušenost. Cílem katedry je podporovat nadále tento typ spolupráce, kdy studenti prezentují svoji práci skutečnému zadavateli a vytvářejí reálné projekty s perspektivou pokračování projektu a jeho realizace.

Jana Halamová, Jindřich Vaněk

 

Text k foto:

Jedním z řešených témat bylo vytvoření nabídky příležitostí k setkávání a pobývání. Návrh Kateřiny Láškové

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content