Konferenčního semináře se zúčastnili Ing. Jiří Holoubek – člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, Ing. Pavel Ešner – zástupce ředitele Sdružení automobilového průmyslu, Ing. Ladislav Hrabec, Ph.D. – tajemník a hospodář Asociace technických diagnostiků ČR, Ing. Gabriel Zsilinszki – člen předsednictva Společnosti údržby, výroby a montáží podniků chemického, farmaceutického a papírenského průmyslu Slovenské republiky a celá řada dalších významných odborníků v oblasti údržby.
V rámci příspěvků byla prezentována a diskutována témata jako digitalizace, problematika automobilového průmyslu, technologická inkubace a projekty, údržba robotů. Současně byly představeny pokročilé technologie nástřiků a řada dalších praktických nástrojů pro zajištění údržby. Velmi diskutovaným aspektem údržby byla mimo jiné problematika personálního zajištění ve výrobě, a především kvalifikovaných pracovníků v údržbě.
Konferenci navštívilo 167 účastníků z 94 organizací, odpřednášeno bylo 33 prezentací na nejrůznější témata a zároveň bylo možné zhlédnout řadu praktických ukázek u vystavovatelů.
Je potěšitelné, jak velký je zájem o problematiku údržby mezi organizacemi a již v tuto chvíli je v přípravě mezinárodní konference Údržba 2024, která se bude konat ve dnech 16. a 17. října 2024 s podtextem „Kvalitní péčí o hmotný majetek směrem k údržbářským cílům zítřka“.
Podobné články
Možná bude někomu tento titulek znít divně. Onen údiv je však vyjádřen v samotné otázce – zda je možné, či zda není možné dělat vědu jinak, než tomu bylo po předchozí staletí.
Johana Rondevaldová je s Fakultou tropického zemědělství spjata již od svých bakalářských studií. Zaměřuje se na využití méně známých rostlinných druhů, které mohou významně přispět k řešení podvýživy a chronických onemocnění. Více se dozvíte v rozhovoru, který nabízí zajímavý pohled