Letos uspořádala Katedra tělesné výchovy devět zimních kurzů a zúčastnilo se jich na 320 studentů. Výběr lyžařských středisek zahrnuje svou náročností terény pro všechny kategorie lyžařů. Pohodoví a rekreační lyžaři si zvolili především kurzy v českých horách a na výběr měli Pec pod Sněžkou nebo Deštné v Orlických horách. Zdatní lyžaři vyjížděli na zahraniční kurzy v Savojských Alpách nebo na Slovensko do Nízkých Tater. Ve Francii navštívili jedno z největších lyžařských středisek v Evropě, vyhlášené Trois Vallées se šesti sty kilometry sjezdovek, na Slovensku pak známé lyžařské středisko Jasná pod Chopkom. Jeden lyžařský kurz byl zaměřen speciálně na běžecké lyžování a uskutečnil se na školní chatě v Janově v Jizerských horách, kde studenti běhali po trasách Jizerské padesátky.
Náplní lyžařských kurzů je samozřejmě hlavně lyžování a pohyb na čerstvém vzduchu, ale zároveň se studenti v rámci přednášek dozvědí i něco o výuce techniky lyžování, o lyžařském vybavení a mazání lyží nebo o bezpečném pohybu na horách. Součástí kurzů jsou večery na horských chatách ve společnosti vrstevníků. Mnoho studentů na kurzech najde nové přátele a rádi se na ně vracejí po celou dobu studia. V minulosti byly zimní i letní kurzy povinné a dával se za ně zápočet. Dnes jsou dobrovolnou studentskou aktivitou, pouze na Fakultě životního prostředí mají studenti navazujícího studia jeden sportovní kurz v programu.
Podobné články
Docent Lukáš Trakal z katedry geoenvironmentálních věd Fakulty životního prostředí ČZU v Praze převzal 24. listopadu 2024 prestižní ocenění Česká hlava – Cena Ministra životního prostředí.
Výsledky vyhlásili 22. listopadu 2024 zástupci ústavu Česká hlava PROJEKT, který pomáhá vědcům a
Výjimečnou příležitost objevovat tajemství výroby potravin nabídl v pátek 22. listopadu 2024 všem vyznavačům kvalitní a zdravé stravy Potravinářský pavilon České zemědělské univerzity. Den otevřených dveří pořádaný ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj byl spojen s komentovanými prohlídkami a