Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Holstein Junior team CZ zářil v konkurenci chovatelů z celého světa. Českou zemědělskou univerzitu reprezentovalo šest studentů

Na sklonku léta, v týdnu 29. 8.– 3. 9. 2023, vyrazila skupinka šesti studentů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů do Belgie na 21. ročník Young Breeders School v Battice. Prestižní zahraniční soutěže se zúčastnilo bezmála 144 mladých chovatelů hospodářských zvířat z celého světa.
Horní řada zleva: Kateřina Cihlářová, Jana Knoblochová, Lucie Hrdličková; dolní řada zleva: Michaela Plotová, Karolína Hloušková a v popředí Radek Cihlář

Naším úkolem bylo během pěti dní co nejlépe připravit svěřené jalovice na výstavu. To znamená doladit výstavní chůzi, ostříhat je a také správně připravit krmení. Zároveň jsme byli hodnoceni za práci v týmu, komunikaci se školiteli a také reprezentaci ustajovacího místa,“ líčí vedoucí týmu Michaela Plotová, studentka Chovu hospodářských zvířat na FAPPZ, která si z mezinárodní soutěže odnáší prvenství jako nejlepší „team leader“.

Pro mladé chovatele začínal každý den již před čtvrtou hodinou ranní. Část týmu se vrhla na mytí zvířat a druhá se věnovala bedingu a úpravě ustajovacího místa. Po snídani je obvykle čekal praktický workshop nebo přednáška. Hlavními tématy byly stříhání, fitting, vodění a nechybělo ani posuzování exteriéru jalovic a krav. Na programu byla i přednáška zaměřená na marketing spojená s ekonomikou farmy. Své znalosti a dovednosti pak měli všichni možnost poměřit s ostatními účastníky v jednotlivých soutěžních kategoriích.

Z první soutěže v posuzování exteriéru jalovic si nejvíc bodů odnesly Kateřina Cihlářová (AGRIME, 5. ročník) spolu s Karolínou Hlouškovou. Nejlépe ostříhanou jalovici měl Radek Cihlář (Rozvoj venkova, 3. ročník), který si odnesl také extra body za vodění. Lucie Hrdličková (ANIMAB, 1. ročník) zase skvěle obstála ve znalostních testech. Celá akce vyvrcholila nedělní soutěží ve vodění, kde se z českého týmu nejlépe umístila Jana Knoblochová (ANIMAB, 1. ročník).  Součástí hodnocení, byla i práce a vedení týmu. V kategorie nejlepší team leader byla ze všech 24 zemí zvolena jako nejlepší vedoucí našeho týmu, Michaela Plotová (ANIMAM, 5.ročník).

Absolutním vítězem Young Breeders School se stal člen švýcarského týmu, Raphaël Zingg.

Michaela Plotová

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content