Svátek má

Soňa
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Giving Tuesday proběhne na České zemědělské univerzitě ve znamení sbírky věcných i finančních darů. Ty je možné posílat už nyní

První úterý po Dni díkůvzdání je už deset let na celém světě zasvěceno svátku štědrosti a dobrých skutků. Tradice Giving Tuesday vznikla jako protipól oslavy konzumu a nákupního šílenství, jíž je Black Friday. Česká zemědělská univerzita se hlásí k variantě konání dobra a na oslavu Giving Tuesday pořádá v úterý 29. listopadu od 9 do 15 hodin v budově menzy charitativní i finanční sbírku.

Do charitativní sbírky pro společnosti ADRA, Armáda spásy a Azylový dům sv. Terezie mohou v tento den všichni, kteří se s myšlenkou Giving Tuesday ztotožňují, darovat oděvy pro děti i dospělé, hračky a hry, spacáky a drobné domácí spotřebiče pro vybavení startovacích bytů. Nepsaným pravidlem je dodat věci čisté a nepoškozené.

Finanční sbírka je určena na pomoc spolku Letohrádek Vendula, z.s. Přispět je možné v den konání akce přímo na místě nebo bezhotovostním převodem na charitativní účet ČZU 500 201 212/0800, VS 997303, který je zpřístupněn již nyní a bude otevřen pro zasílání příspěvků do 30. 11. 2022.

Spolek Letohrádek Vendula, z.s. zaměstnává osoby s těžkým zdravotním a sociálním handicapem v chráněné pekárně a prádelně. V současné době prochází těžkým postcovidovým obdobím a zároveň se vypořádává s dopady zvyšování energií. Tyto události vedly k ukončení některých činností, mezi nimiž bylo např. poskytování sociálních služeb. Spolek se snaží udržet alespoň chráněné dílny, i když i zde je provoz částečně omezen a z původních jedenácti zaměstnanců na chráněných místech jich nyní zaměstnává sedm. Zrušení sociálních služeb s sebou neslo propuštění třiceti zaměstnanců a ukončení služeb pro bezmála čtyřicet handicapovaných klientů, kteří využívali např. denního stacionáře (zdroj: Hynek Sojka a Berounský deník1). Vybranou částku spolek využije na nákup vybavení pekárny a pekárenského zboží.


V České republice zastřešuje Giving Tuesday od roku 2016 Asociace společenské odpovědnosti. V rámci loňského ročníku byla vybrána rekordní částka 95 milionů korun, lidé darovali stovky tun potravin a oblečení a vykonali nespočet dobrých skutků. Giving Tuesday se u nás stalo významným dnem, který každoročně oslavuje solidaritu a chuť pomáhat.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content