Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Giving Tuesday proběhne na České zemědělské univerzitě ve znamení sbírky věcných i finančních darů. Ty je možné posílat už nyní

První úterý po Dni díkůvzdání je už deset let na celém světě zasvěceno svátku štědrosti a dobrých skutků. Tradice Giving Tuesday vznikla jako protipól oslavy konzumu a nákupního šílenství, jíž je Black Friday. Česká zemědělská univerzita se hlásí k variantě konání dobra a na oslavu Giving Tuesday pořádá v úterý 29. listopadu od 9 do 15 hodin v budově menzy charitativní i finanční sbírku.

Do charitativní sbírky pro společnosti ADRA, Armáda spásy a Azylový dům sv. Terezie mohou v tento den všichni, kteří se s myšlenkou Giving Tuesday ztotožňují, darovat oděvy pro děti i dospělé, hračky a hry, spacáky a drobné domácí spotřebiče pro vybavení startovacích bytů. Nepsaným pravidlem je dodat věci čisté a nepoškozené.

Finanční sbírka je určena na pomoc spolku Letohrádek Vendula, z.s. Přispět je možné v den konání akce přímo na místě nebo bezhotovostním převodem na charitativní účet ČZU 500 201 212/0800, VS 997303, který je zpřístupněn již nyní a bude otevřen pro zasílání příspěvků do 30. 11. 2022.

Spolek Letohrádek Vendula, z.s. zaměstnává osoby s těžkým zdravotním a sociálním handicapem v chráněné pekárně a prádelně. V současné době prochází těžkým postcovidovým obdobím a zároveň se vypořádává s dopady zvyšování energií. Tyto události vedly k ukončení některých činností, mezi nimiž bylo např. poskytování sociálních služeb. Spolek se snaží udržet alespoň chráněné dílny, i když i zde je provoz částečně omezen a z původních jedenácti zaměstnanců na chráněných místech jich nyní zaměstnává sedm. Zrušení sociálních služeb s sebou neslo propuštění třiceti zaměstnanců a ukončení služeb pro bezmála čtyřicet handicapovaných klientů, kteří využívali např. denního stacionáře (zdroj: Hynek Sojka a Berounský deník1). Vybranou částku spolek využije na nákup vybavení pekárny a pekárenského zboží.


V České republice zastřešuje Giving Tuesday od roku 2016 Asociace společenské odpovědnosti. V rámci loňského ročníku byla vybrána rekordní částka 95 milionů korun, lidé darovali stovky tun potravin a oblečení a vykonali nespočet dobrých skutků. Giving Tuesday se u nás stalo významným dnem, který každoročně oslavuje solidaritu a chuť pomáhat.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content