O různých aspektech problematiky spojené s rostlinnou výrobou přednášeli studentům středních škol přední čeští odborníci. Ve stánku Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů probíhala mimo jiné prezentace přístrojové techniky používané ke sledování mikroklimatu porostu – čidla vodního potenciálu půdy, teploty půdy, fotosynteticky aktivní radiace. Velký zájem zde vzbudila termokamera a jednoduchý pokus založený na transpiraci rostlin – zelené rostliny ochlazovaly sebe i okolí, kdežto uschlé rostliny přejímaly teplotu okolního prostředí. Také zde byly k vidění různé plevelné rostliny a odvážlivci a zájemci si mohli vyzkoušet poznávačku a otestovat své znalosti.
Studenti se také zúčastnili odborného programu výstavy, který zajistilo Centrum precizního zemědělství ve spolupráci s osivářskými firmami, s výrobci a prodejci zemědělské techniky. Tématy odborného programu byly systémy zakládání a vedení porostů meziplodin, setí do mulče a do nezpracované půdy. Komentář k programu zajistili doc. Václav Brant a Ing. Josef Chára z FAPPZ a doc. Milan Kroulík z Technické fakulty.
Zdroj: FAPPZ
Podobné články
Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze se zapojila do projektu zaměřeného na adaptaci lesů na změnu klimatu v příhraničních regionech Česka a Slovenska. Projekt se vyznačuje inovativním přístupem, který spočívá v uplatňování řešení a opatření blízkých přírodě. Hlavním cílem
První listopadová středa patřila i letos vytrvalostním běžcům. Katedra tělesné výchovy ČZU a Tělovýchovná jednota ČZU uspořádaly 62. ročník Běhu O pohár rektora ČZU.