Svátek má

Nela a Hromnice
5°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
5°C
Broken clouds
Čtvrtek
62%
06:33
Min: 2°C
989
15:57
Max: 6°C
WNW 5 m/s

Den Země oslavíme tématy pro budoucnost planety

Více než miliarda lidí na celém světě si 22. dubna připomíná Den Země. Své kořeny má v Americe konce 60. let 20. století. V roce 1990 se k této tradici připojily další země včetně České republiky a Den Země se stal největší oslavou planety. Dnes ho slaví lidé bez ohledu na původ, víru či národnost v téměř dvou stovkách zemí.

Zvláštní význam má tento svátek pro studenty i zaměstnance České zemědělské univerzity v Praze, jejíž veškeré aktivity jsou podřízeny principům trvale udržitelného života. Proto jsme se rozhodli oslavit Den Země sérií rozhovorů a článků na téma trendů prosazovaných při výzkumu a vzdělávání na této pražské univerzitě. Právě začínáme!

Nabídneme vám mj. rozhovor o vlivu klimatické změny na lidské zdraví, dočtete se o následcích klimatické změny na odlesňování nebo o tom, jak jeden z absolventů ČZU v Praze zatýká pytláky v Indonésii a vede tam záchranný program pro outloně. Při příležitosti největšího svátku planety Země vám na tomto prostoru nabídneme mnoho dalších témat. Mezi nimi i rozhovor o společenské odpovědnosti organizací (CSR), v níž je ČZU českým lídrem.

„Hledáme odpovědi na otázky udržitelnosti v jejím environmentálním, ekonomickém i sociálním kontextu. V popředí zájmu našich vědců jsou záležitosti bioekonomiky, biotechnologií a problematika zvládání klimatických změn, především otázky sucha a potravinové bezpečnosti. V tomto duchu také vychováváme a vzděláváme naše studenty. Vedeme je k respektu k životnímu prostředí a udržitelné budoucnosti,“ říká rektor ČZU Petr Sklenička.

Lenka Prokopová


Z historie

Den Země se poprvé slavil v USA v roce 1969, kde postupně získal velkou oblibu. Celosvětový svátek se z něj stal až v roce 1990, kdy se k oslavám připojilo více než 190 zemí. U nás měl Den Země premiéru v roce 1990 v podobě studentského happeningu s Matkou Země a Blanickými rytíři, kteří byli zváni, aby pomohli Zemi od odpadů, klimatických změn a přebujelého konzumerismu. Zorganizovala ho česko-americká Earthlinks Foundation. Od té doby se Den Země v České republice slaví každoročně.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content