Svátek má

Rudolf
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Den Země oslavíme tématy pro budoucnost planety

Více než miliarda lidí na celém světě si 22. dubna připomíná Den Země. Své kořeny má v Americe konce 60. let 20. století. V roce 1990 se k této tradici připojily další země včetně České republiky a Den Země se stal největší oslavou planety. Dnes ho slaví lidé bez ohledu na původ, víru či národnost v téměř dvou stovkách zemí.

Zvláštní význam má tento svátek pro studenty i zaměstnance České zemědělské univerzity v Praze, jejíž veškeré aktivity jsou podřízeny principům trvale udržitelného života. Proto jsme se rozhodli oslavit Den Země sérií rozhovorů a článků na téma trendů prosazovaných při výzkumu a vzdělávání na této pražské univerzitě. Právě začínáme!

Nabídneme vám mj. rozhovor o vlivu klimatické změny na lidské zdraví, dočtete se o následcích klimatické změny na odlesňování nebo o tom, jak jeden z absolventů ČZU v Praze zatýká pytláky v Indonésii a vede tam záchranný program pro outloně. Při příležitosti největšího svátku planety Země vám na tomto prostoru nabídneme mnoho dalších témat. Mezi nimi i rozhovor o společenské odpovědnosti organizací (CSR), v níž je ČZU českým lídrem.

„Hledáme odpovědi na otázky udržitelnosti v jejím environmentálním, ekonomickém i sociálním kontextu. V popředí zájmu našich vědců jsou záležitosti bioekonomiky, biotechnologií a problematika zvládání klimatických změn, především otázky sucha a potravinové bezpečnosti. V tomto duchu také vychováváme a vzděláváme naše studenty. Vedeme je k respektu k životnímu prostředí a udržitelné budoucnosti,“ říká rektor ČZU Petr Sklenička.

Lenka Prokopová


Z historie

Den Země se poprvé slavil v USA v roce 1969, kde postupně získal velkou oblibu. Celosvětový svátek se z něj stal až v roce 1990, kdy se k oslavám připojilo více než 190 zemí. U nás měl Den Země premiéru v roce 1990 v podobě studentského happeningu s Matkou Země a Blanickými rytíři, kteří byli zváni, aby pomohli Zemi od odpadů, klimatických změn a přebujelého konzumerismu. Zorganizovala ho česko-americká Earthlinks Foundation. Od té doby se Den Země v České republice slaví každoročně.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content