Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Den univerzitního sportu a Rektorský den: Na ČZU mají zelenou vrcholoví i amatérští sportovci

Sport a prostředí univerzit k sobě patří už od počátku moderních sportovních dějin. Řada sportů se právě na univerzitách zrodila a samotní studenti výrazně přispěli k jeho rozšíření mezi nezainteresovanou veřejnost.

Česká zemědělské univerzita se může pyšnit desítkami absolventů i současných studentů, kteří dosáhli skvělých výsledků při reprezentaci České republiky na mezinárodních sportovních akcích. Zvládnout náročné studijní požadavky a zároveň se věnovat sportovní přípravě a účastnit se soutěží na vrcholové úrovni představuje pro studenty mnohdy neřešitelný úkol. A právě pro ně Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s resortním sportovním centrem VICTORIA VSC odstartovalo v roce 2020 projekt UNIS, který má za cíl podpořit duální kariéru vysokoškolských sportovců.

Katedra tělesné výchovy ČZU se jako hlavní hybatel sportovního dění na naší univerzitě rozhodla spojit oslavy Dne univerzitního sportu s dlouho tradicí amatérských sportovních turnajů studentů v rámci Rektorského dne. Cílem bylo přiblížit v této době už dva velmi rozdílné světy vrcholového a amatérského sportu.

Během rektorského dne 16. května 2023 se ve sportovním areálu kampusu ČZU soutěžilo v badmintonu, beachvolejbalu, ve florbalu, fotbalu a nohejbalu, v pivní štafetě, plavání, ve stolním tenisu, v tenisu a volejbalu. Sportovního dne se zúčastnilo přes 260 studentů a všichni bojovali o cenná umístění. V průběhu dne byl pro studenty připraven doprovodný program, do jehož některých částí se zapojili i vrcholoví sportovci, studenti ČZU z projektu UNIS. Mimo výše uvedené turnaje v deseti sportovních odvětvích se studenti mohli účastnit komentovaných prohlídek sportovního areálu; přednášky na téma Zdravý životní styl v kontextu současné společnosti; měření tělesného složení a analýzy výsledků s odborníkem. Samotné sportovce z UNIS, jichž se účastnilo celkem 18, čekala debata s hlavním koordinátorem programu za ČZU dr. Dušanem Vavrlou a diskuze s koordinátory pro jednotlivé sporty. Vzhledem k časové náročnosti vrcholové sportovní přípravy, a tedy těžkého úkolu dostat více sportovců na jedno místo, jsme mohli využít této ojedinělé příležitosti a společně probrat jednotlivá úskalí i benefity současně nastaveného programu.

Na tuto akci navážeme na podzim při Dni otevřených dveří na ČZU. Nadaní studenti středních škol, především pak z řad gymnázií se sportovní přípravou, mají velký potenciál pro budoucí zapojení do stipendijního programu během svého studia. Pokud se pohybují ve vrcholovém sportu, jistě už nyní řeší podobnou problematiku. Zástupci KTV a současní sportovci UNIS jim budou poskytovat důležité informace, které mohou ovlivnit jejich rozhodnutí, na jakou vysokou školu si podají přihlášku příští rok.

Den univerzitního sportu ČZU 2023

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content