Vůbec poprvé jsou v tomto žebříčku univerzity hodnoceny podle toho, jak naplňují principy udržitelnosti jak v environmentální, tak i společenské dimenzi. QS World University Rankings sledoval z pohledu udržitelnosti čtyři české univerzity z celkem 700 světových. ČZU je v oblasti udržitelnosti českým lídrem a se 158. místem ve světě je na tom stejně jako např. univerzita v Ósace.
„Ve společenské dimenzi již výsledky tak skvělé nejsou. V tomto ohledu však má naše univerzita velký potenciál ke zlepšení především díky naplňování Plánu rovných příležitostí – Gender Equality Plan,“ podotýká Prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor ČZU v Praze prof. Michal Lošťák a připomíná, že v jiném žebříčku, Times Higher Education Ranking, který sleduje udržitelnost univerzit prostřednicím naplňování 17 Cílů udržitelného rozvoje OSN již několik let, byla ČZU naposledy na vynikajícím 17. místě na světě ze všech 1441 univerzit při naplňování Cíle č. 17: Partnerství ke splnění cílů. Účast v tomto Cíli je povinná pro všechny univerzity, které se chtějí tohoto hodnocení účastnit.
Podobné články
V krásný úterní večer s datem 5. listopadu se u univerzitního autobusu sešlo 43 sportovců ČZU, kteří měli před sebou sedmnáctihodinovou vyhlídkovou cestu do Říma na 9. světové univerzitní hry. Dva slabší kusy zbaběle letěly.
V předvečer 35. výročí sametové revoluce, 17. listopadu 2024, se na zámku v Lužanech u Přeštic předávaly Ceny Josefa Hlávky. Každoročně je udílí Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, nejstarší česká nadace založená Dr. Josefem Hlávkou v roce 1904. Cena