Svátek má

Ilja
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Česká zemědělská univerzita přivítá milovníky vína

Areál ČZU v Praze už pojedenácté ožije festivalovou přehlídkou českých a moravských vín spojenou se soutěžní degustací.

Dějištěm festivalu budou opět prostory menzy, která se milovníkům vína otevře ve středu 30. listopadu s příchodem 19. hodiny. Festival vína je určen zaměstnancům, doktorandům a také studentům České zemědělské univerzity. Letos se ho zúčastní sedm vinařů z Moravy a Čech, přičemž každý nabídne až pět soutěžních vzorků vína. Z nich pak pořadatelé na základě hlasování návštěvníků vyhlásí tři nejlépe hodnocené vzorky vína. Speciální zastoupení budou mít vína z produkce Vinařského závodu ČZU v Mělníku, která v posledních letech sbírají jedno ocenění za druhým. Z domácí produkce bude možné ochutnat devět vzorků vína.

A jaký byl letošní rok na univerzitním vinohradu v Chloumku u Mělníka? „Pěkně to začalo, ale ne tak docela dobře dopadlo. Září skoro celé propršelo, což se projevilo na kvalitě hroznů. Při sklizni jsme museli kvůli hnilobě hodně hroznů odstranit. Vína školíme ve sklepě, zatím to vypadá celkem dobře, tak uvidíme, jak se budou dále vyvíjet,“ hodnotí vinařskou sezonu správce univerzitní vinice, sklepmistr Štěpán Weitosch.

Na festivalu vína bude k degustaci, a také k tanci a poslechu bude hrát jazzová kapela N. O. Outsiders.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content