Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Centrum precizního zemědělství ČZU na výstavě Den zemědělce

Ve dnech 13. a 14. září 2023 se v obci Kámen na Pelhřimovsku konala celostátní kontraktační výstava Den zemědělce, na níž se tradičně předvádí zemědělská technika. Také letos zde prezentovalo své aktivity, a především pozemní a letecké autonomní prostředky Centrum precizního zemědělství České zemědělské univerzity.

Na tiskové konferenci, pořádané první den výstavy ve středu 13. září, vyjádřil ministr zemědělství Marek Výborný jednoznačnou podporu rozvoji technologiím precizního zemědělství. Centrum precizního zemědělství (CPZ) děkuje společnosti Profi Press, s. r. o., za možnost prezentovat výsledky své práce a podílet se na odborném programu akce.

Dále děkuje spolupracujícím subjektům Agri-Precision, s. r. o. a Myactioncam Central Europe, s. r. o., za technickou podporu při prezentaci pozemních a leteckých autonomních prostředků.

Za CPZ Václav Brant, Milan Kroulík a Josef Chára

  Centrum precizního zemědělství ČZU si klade za cíl koordinaci postupu výzkumu, vývoje a následné implementace poznatků z oblasti precizního zemědělství a dalších moderních technologií včetně robotiky do zemědělské prvovýroby. V současnosti existuje absence užšího kontaktu mezi zemědělskými podniky, univerzitními a výzkumnými organizacemi, výrobci a dovozci zemědělské techniky, vývojáři senzorů a státní správou při zavádění moderních technologií a výsledků vědy a výzkumu do zemědělské prvovýroby.
CPZ zajišťuje komunikaci mezi těmito subjekty tak, aby byla zaručen pružná reakce na požadavky zemědělských podniků za účelem nalezení společných postupů pro zavádění moderních technologií do praxe, a to včetně motivačních aspektů pro uplatňování těchto technologií.
Propojením jednotlivých partnerů a sdílením dílčích informačních zdrojů mezi nimi může vzniknout jedinečný soubor informací, které budou sloužit pro tvorbu modelů a rozhodovacích algoritmů pro maximálního využití potenciálu precizního zemědělství.
Centrum precizního zemědělství při ČZU v Praze má rovněž ambice stát se partnerem pro ostatní podobně zaměřená univerzitní a výzkumná pracoviště v Evropě (např. The National Centre for Precision Farming, Anglie) i ve světě (např. Precision Agriculture Laboratory, Austrálie, Centre for Precision Agriculture, Nový Zéland).

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content