Svátek má

Alois
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Cena za dizertační práci pro doktorandku Technické fakulty ČZU

V soutěži České silniční společnosti (ČSS) o nejlepší dizertační práci v roce 2023 zvítězila doktorandka katedry vozidel a pozemní dopravy Technické fakulty České zemědělské univerzity Maria Khrapová. Na prestižní 30. Silniční konferenci, která se konala ve dnech 13. a 14. června 2023 v Ostravě, jí první cenu předal ministr dopravy Martin Kupka – na snímku s Marií Khrapovou a předsedou ČSS Petrem Mondscheinem.

Doktorandka Technické fakulty Ing. Maria Khrapová obhájila v březnu 2023 dizertační práci na téma „Research of influences on retroreflectivity of traffic signs“ (Výzkum vlivů na retroreflexi dopravního značení). Pochází z Ukrajiny, a tak po dohodě se školitelem doc. Miroslavem Růžičkou napsala svoji práci v angličtině. S dizertační prací se pak přihlásila do soutěže, kterou každoročně pořádá Česká silniční společnost. Porota ohodnotila její práci jako nejlepší a ocenění jí předal ministr dopravy Mgr. Martin Kupka.

Česká silniční společnost sdružuje od roku 1934 odborníky z řad inženýrů, techniků, studentů a dělníků zabývajících se silničním hospodářstvím. Každoročně pořádá tzv. Silniční konferenci, což je největší setkání pracovníků silničního hospodářství v České republice za účasti členů vlády a dalších osobností. V letošním roce se ČSS stává organizátorem Světového silničního kongresu (World Road Congress), který se uskuteční s cílem sdílet techniky a zkušenosti v oblasti silniční infrastruktury a silniční dopravy po celém světě. Koná se každé čtyři roky v jedné z členských zemí Světové silniční asociace PIARC. První kongres proběhl již roku 1908 v Paříži a sdružil více než 2000 odborníků z 28 zemí světa. Ten příští se uskuteční letos v říjnu v Praze.

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content