Svátek má

Drahomíra
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Cena rektora TUZVO pro film Lesy budoucnosti

Dokumentární film Lesy budoucnosti, který pro Českou televizi natočila Fakulta lesnická a dřevařská ČZU, získal na 39. mezinárodním filmovém festivalu Agrofilm Cenu rektora Technické univerzity ve Zvolenu. Prosadil se v konkurenci 90 dokumentů z 22 zemí světa. Dokument měl premiéru 21. března 2023 při příležitosti Mezinárodního dne lesů.

Film o českých lesích, lesnících a lesnictví, které využívá moderní technologie a poznatky současné vědy, režírovala Jana Škopková a svůj hlas mu propůjčil herec Aleš Háma. Divákům představuje, jak by měly vypadat lesy budoucnosti a jak lze využít nové poznatky lesnické vědy při tvorbě stabilních a pestrých lesů. Dozvědí se například, jak se využívá hydrogel v boji se suchem při obnově lesa, a také něco o tématech jako genom kůrovce rozluštěný českými vědci, chemický nos k identifikaci napadeného kůrovcového stromu, moderní telemetrie GPS ke sledování zvěře, drony ke zjištění zásoby dřeva v lese, harvestory šetrné k bezpečné a efektivní těžbě dříví, moderní pily se skenovacími systémy ke zpracování regionálně vytěženého dříví a dřevo jako unikátní ekologický přírodní obnovitelný materiál využívaný k výrobě inovativních materiálů i ke zdravému bydlení.

Film vznikl ve spolupráci Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze, České televize, Městských lesů Hradec Králové, Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, Lesů ČZU a Nadace dřevo pro život. Pokud jste ho stále ještě neviděli, můžete se něj podívat online v iVysílání České televize.

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content