Za Českou zemědělskou univerzitu získala prestižní cenu Hajra Munir, studentka Fakulty tropického zemědělství původem z Pakistánu. Ocenění předával prorektor pro mezinárodní vztahy prof. Michal Lošťák.
Hajra Munir studuje v doktorském programu a zaměřuje se na ochranu kriticky ohroženého jelena skvrnitého visajanského. Je členkou výzkumného týmu pro fyziologii a chování zvířat. Současně podporuje mezinárodní spolupráce a studentskou mobilitu. Jako Student Ambassador se výrazně podílí na budování komunity FTZ prostřednictvím kulturních akcí, iniciativ na sociálních sítích a pomoci novým studentům.
Mimořádné stipendium profesora Miroslava Vlčka je formou uctění památky vedoucího katedry aplikované matematiky na Fakultě dopravní ČVUT a dlouholetého prorektora ČVUT pro zahraniční vztahy. Byl duchovním otcem a koordinátorem projektu Study in Prague, který sdružil sedm pražských veřejných vysokých škol a přilákal stovky zahraničních studentů ke studiu v Praze.
Hlavním kritériem posuzování žádosti zahraničního studenta o přiznání stipendia je jeho prokazatelné aktivní zapojení do výzkumných, vzdělávacích či jiných aktivit ve prospěch dalších zahraničních studentů, přispívajících k motivaci zájemců o studium v Praze. Stipendium se přiznává jako jednorázové ve výši 30 000 Kč. Vloni měla ČZU v pětici „vyvolených“ své zastoupení v doktorandce Fakulty lesnické a dřevařské Astrid Olejarz z Německa.
Lenka Prokopová / Zdroj: FTZ
Podobné články
Díky specialistům na výzkum v polárních oblastech, Pavle Waldhauserové a Romanu Jurasovi z katedry vodního hospodářství a environmentálního modelování, se Česká zemědělská univerzita v Praze stala další vědecko-vzdělávací institucí sdruženou do organizace UArctic zajišťující spolupráci vědců napříč Arktidou.
Na světě žije posledních 250 jedinců západního poddruhu antilopy Derbyho. V Senegalu je už téměř 25 let pomáhá chránit skupina českých vědců z České zemědělské univerzity v Praze. Posledním útočištěm těchto největších antilop světa je národní park Niokolo Koba. Do