Svátek má

Ivo
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Botanická zahrada ČZU pořádá výstavu, která uspokojí i náročné gurmány

Chili papričky jsou tou pravou ingrediencí pro milovníky ostřejších chutí. Jsou ale i krásné na pohled, zvlášť když se jich sejde celá parta jako na tradiční podzimní výstavě v Botanické zahradě Fakulty tropického zemědělství ČZU. Navštívit ji můžete až do pátku 13. října.

Přehlídka těchto pálivých krasavic se koná již podeváté. Až do pátku ji můžete navštívit a ochutnat mnohé dobroty, ať už s příchutí chilli nebo samotné papričky. Mezi 13. a 14. hodinou se také nmaposledy můžete zúčastnit komentované prohlídky s odborníkem na slovo vzatým. Petr Chaloupský z Pokusných skleníků FAPPZ naplno využil své znalosti a vášeň pro chilli papričky a posluchačům předal spoustu zajímavých informací.

Chili papričky všech druhů zajímají nejen studenty a zaměstnance ČZU, ale i širokou veřejnost. A přijeli se podívat i pánové pořádající chilli fest, prý pro inspiraci. Pravděpodobně nejstarší návštěvnicí byla devadesátiletá dáma. Výstava se líbila i mezinárodní návštěvě ze Singapuru.

Při této příležitosti je otevřen i druhý foliový kryt, kde najdete jednoleté tropické a subtropické užitkové rostliny, jako jsou např. tykvovité rostliny, bavlníky, tabáky, čiroky a mnoho dalších. A jako překvapení je tady magický čaj…

chilli papričky 2023

 

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content