Společnost Terpenix je budoucím uživatelem výsledků a v projektu funguje jako spojovací článek mezi výzkumnou sférou a praktickým využitím získaných poznatků. Vyvíjené botanické pesticidy a technologie pro skladování rozšiřují nabídku služeb a portfolio produktů společnosti Terpenix pod novou značkou Biostore – ekologické skladování.
Myšlenku projektu podpořil i Jan Cina, když propůjčil svoji tvář spotu, který prezentuje základní myšlenky a problémy řešené v tomto projektu.
Náklady projektu jsou téměř 20 mil. korun, z toho 16 mil. korun jde z programu Ministerstva zemědělství ZEMĚ – Udržitelné zemědělství a udržitelná produkce potravin.
Cílem projektu je nalezení vhodných látek z rostlin, případně extraktů a jejich použití při ochraně zemědělských produktů. Díky tomu by bylo možné snížit spotřebu chemických pesticidů a ekologickou zátěž prostředí. Nové metody ochrany zemědělských produktů najdou uplatnění zejména v režimu ekologického zemědělství a při domácím skladování potravin.
Hlavním řešitelem projektu Biostore je Česká zemědělská univerzita v Praze a dalšími účastníky společnost de Wolf GROUP s.r.o., Terpenix s.r.o. a dvě výzkumné instituce – Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., Univerzita Palackého v Olomouci – Přírodovědecká fakulta.
Video je dostupné zde: https://www.youtube.com/watch?v=dsCI4Dpt5_U
Podobné články
Ve spolupráci s podnikatelským inkubátorem Point One ČZU a Českou zemědělskou univerzitou se
20. dubna v sídle společnosti AVE CZ konalo finále sedmého ročníku soutěže AVE Student Challenge. Do soutěže se zapojilo 78 studentů. Z finálové dvanáctky, která představila své
Evropská unie investuje miliardy eur do zmírňování klimatické krize, přičemž se jí však nedaří chránit nejstarší lesy kontinentu, které představují obrovské úložiště uhlíku. Staré lesy mají mimořádný význam pro biologickou rozmanitost a ochranu klimatu v Evropě, přesto jsou stále vzácnější.