Svátek má

Veronika
-5°C
Broken clouds
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
-5°C
Broken clouds
Úterý
84%
06:27
Min: -8°C
1012
16:06
Max: -1°C
NNE 0 m/s

Biostore, to jsou bezpečné botanické pesticidy

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze je hlavním koordinátorem projektu Biostore. V projektu jsou zkoumány biologicky aktivní látky rostlinného původu a jejich využití při skladování zemědělských produktů. Výstupy projektu jsou nové postupy ochrany rostlin a skladovaných zemědělských komodit proti skládkovým chorobám a skladištním škůdcům pomocí rostlinných extraktů a základních látek.

Společnost Terpenix je budoucím uživatelem výsledků a v projektu funguje jako spojovací článek mezi výzkumnou sférou a praktickým využitím získaných poznatků.  Vyvíjené botanické pesticidy a technologie pro skladování rozšiřují nabídku služeb a portfolio produktů společnosti Terpenix pod novou značkou Biostore – ekologické skladování.

Myšlenku projektu podpořil i Jan Cina, když propůjčil svoji tvář spotu, který prezentuje základní myšlenky a problémy řešené v tomto projektu.

Náklady projektu jsou téměř 20 mil. korun, z toho 16 mil. korun jde z programu Ministerstva zemědělství ZEMĚ – Udržitelné zemědělství a udržitelná produkce potravin.

Cílem projektu je nalezení vhodných látek z rostlin, případně extraktů a jejich použití při ochraně zemědělských produktů. Díky tomu by bylo možné snížit spotřebu chemických pesticidů a ekologickou zátěž prostředí. Nové metody ochrany zemědělských produktů najdou uplatnění zejména v režimu ekologického zemědělství a při domácím skladování potravin.

Hlavním řešitelem projektu Biostore je Česká zemědělská univerzita v Praze a dalšími účastníky společnost de Wolf GROUP s.r.o., Terpenix s.r.o. a dvě výzkumné instituce – Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., Univerzita Palackého v Olomouci – Přírodovědecká fakulta.

https://biostore.me/

Video je dostupné zde: https://www.youtube.com/watch?v=dsCI4Dpt5_U

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content