Svátek má

Aneta
17°C
Light Rain
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
17°C
Light Rain
Úterý
73.5634%
03:13
Min: 10°C
992
18:45
Max: 27°C
WSW 1 m/s

Biostore, to jsou bezpečné botanické pesticidy

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze je hlavním koordinátorem projektu Biostore. V projektu jsou zkoumány biologicky aktivní látky rostlinného původu a jejich využití při skladování zemědělských produktů. Výstupy projektu jsou nové postupy ochrany rostlin a skladovaných zemědělských komodit proti skládkovým chorobám a skladištním škůdcům pomocí rostlinných extraktů a základních látek.

Společnost Terpenix je budoucím uživatelem výsledků a v projektu funguje jako spojovací článek mezi výzkumnou sférou a praktickým využitím získaných poznatků.  Vyvíjené botanické pesticidy a technologie pro skladování rozšiřují nabídku služeb a portfolio produktů společnosti Terpenix pod novou značkou Biostore – ekologické skladování.

Myšlenku projektu podpořil i Jan Cina, když propůjčil svoji tvář spotu, který prezentuje základní myšlenky a problémy řešené v tomto projektu.

Náklady projektu jsou téměř 20 mil. korun, z toho 16 mil. korun jde z programu Ministerstva zemědělství ZEMĚ – Udržitelné zemědělství a udržitelná produkce potravin.

Cílem projektu je nalezení vhodných látek z rostlin, případně extraktů a jejich použití při ochraně zemědělských produktů. Díky tomu by bylo možné snížit spotřebu chemických pesticidů a ekologickou zátěž prostředí. Nové metody ochrany zemědělských produktů najdou uplatnění zejména v režimu ekologického zemědělství a při domácím skladování potravin.

Hlavním řešitelem projektu Biostore je Česká zemědělská univerzita v Praze a dalšími účastníky společnost de Wolf GROUP s.r.o., Terpenix s.r.o. a dvě výzkumné instituce – Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., Univerzita Palackého v Olomouci – Přírodovědecká fakulta.

https://biostore.me/

Video je dostupné zde: https://www.youtube.com/watch?v=dsCI4Dpt5_U

 

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Kontaktní informace

Česká zemědělská univerzita v Praze

Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

IČO: 60460709

DIČ: CZ60460709

ID datové schránky ČZU: 3hdj9cb

Tel. ústředna: +420 224 381 111

Materiály umístěné na tomto webu mohou být publikovány pouze se souhlasem ČZU. Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na ČZU v Praze.
© 2021 Česká zemědělská univerzita v Praze – Všechna práva vyhrazena

Skip to content