Svátek má

Rostislav
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Běh o pohár rektora České zemědělské univerzity

Po vynucené pauze, tedy po dvou letech, bylo opět možné si vychutnat první listopadovou středu tohoto roku 59. ročník tradičního krosového běžeckého závodu O pohár rektora ČZU.

Pořadatelé z řad Katedry tělesné výchovy ČZU připravili pestrou krosovou trať protínající přírodní rezervaci Suchdolský háj – Tiché údolí se startem na louce nad Budovcem. Letos poprvé byl start vytyčen novou nafukovací bránou v barvách univerzity a na jeho start se postavilo 23 žen a 32 mužů ve 4 kategoriích. Muži se museli vypořádat s náloží 6.6 km náročné trasy, ženy běžely 3,6km. Relativně vlídné počasí přálo dobrým časům. Držiteli poháru se stali v mužské kategorii Zděněk Zeman v čase 22:29 a v ženské Anita Žáková 13:37. V obou hlavních kategoriích zvítězili domácí závodníci z naší univerzity. V ženské kategorii byla dominance Anity výrazná, nadělila druhé v pořadí Veronice Hanušové necelou minutu a půl. V mužské kategorii byl souboj napínavější. První čtyři borci se dokázali natlačit v doběhu do 49 vteřin. Za vítězným Zemanem probíhala na posledním kilometru tvrdá bitva o druhé místo, které v závěrečné rovince vybojoval se ztrátou 30 sekund na prvního Petr Pavliše o 9 sekund před pronásledovatelem Honzou Vackem, který skvěle hájil čest oddílu běžeckého lyžování TJ ČZU. Podrobnější výsledky najdete v příloze.

Závěrečného ceremoniálu a vyhlášení v prostorách Katedry tělesné výchovy se účastnili a ceny předali rektor České zemědělské univerzity profesor Petr Sklenička a kvestor České zemědělské univerzity ing. Jakub Kleindienst.

Příští ročník bude důvod k oslavě. Šedesátiletá tradice běžeckého závodu je v našem sportovním prostředí ojedinělá. Chtěli bychom k tomuto výročí obnovit soutěž o nejlepšího akademického běžce Prahy, do které se započítávaly podzimní závody pořádané pražskými vysokými školami (Běh okolo Džbánu-FTVS, Večerní běh Folimankou-USK, Běh o pohár rektora-ČZU, Běh chemiků-VŠCHT, Běh 17. listopadu-ČVUT).   Současně chystáme otevření závodu na ještě kratší trati pro děti a mládež.

Budeme se těšit na všechny účastníky 2.11.2022.

 

Výsledky 59. ročníku Běhu o pohár rektora ČZU:

Muži
1. Zeman Zdeněk – ČZU  22:29
2. Pavlišen Petr – ČZU  22:59
3. Vacek Jan – ČZU  23:08

Veteráni – muži
1. Vukovič Vuk – AC Kotlářka  26:53

Ženy
1. Žáková Anita – ČZU  13:37
2. Hanušová Veronika – ČZU  15:00
3. Šugová Naděžda – HRT  15:49

Veteránky
1. Kučerová Iveta – Sokol Unhošť – 14:47

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content