Svátek má

Maxim
13°C
Clear sky
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v titulku
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
13°C
Clear sky
Pondělí
87%
03:00
Min: 10°C
990
19:00
Max: 23°C
NNW 1 m/s

Běh o pohár rektora České zemědělské univerzity

Po vynucené pauze, tedy po dvou letech, bylo opět možné si vychutnat první listopadovou středu tohoto roku 59. ročník tradičního krosového běžeckého závodu O pohár rektora ČZU.

Pořadatelé z řad Katedry tělesné výchovy ČZU připravili pestrou krosovou trať protínající přírodní rezervaci Suchdolský háj – Tiché údolí se startem na louce nad Budovcem. Letos poprvé byl start vytyčen novou nafukovací bránou v barvách univerzity a na jeho start se postavilo 23 žen a 32 mužů ve 4 kategoriích. Muži se museli vypořádat s náloží 6.6 km náročné trasy, ženy běžely 3,6km. Relativně vlídné počasí přálo dobrým časům. Držiteli poháru se stali v mužské kategorii Zděněk Zeman v čase 22:29 a v ženské Anita Žáková 13:37. V obou hlavních kategoriích zvítězili domácí závodníci z naší univerzity. V ženské kategorii byla dominance Anity výrazná, nadělila druhé v pořadí Veronice Hanušové necelou minutu a půl. V mužské kategorii byl souboj napínavější. První čtyři borci se dokázali natlačit v doběhu do 49 vteřin. Za vítězným Zemanem probíhala na posledním kilometru tvrdá bitva o druhé místo, které v závěrečné rovince vybojoval se ztrátou 30 sekund na prvního Petr Pavliše o 9 sekund před pronásledovatelem Honzou Vackem, který skvěle hájil čest oddílu běžeckého lyžování TJ ČZU. Podrobnější výsledky najdete v příloze.

Závěrečného ceremoniálu a vyhlášení v prostorách Katedry tělesné výchovy se účastnili a ceny předali rektor České zemědělské univerzity profesor Petr Sklenička a kvestor České zemědělské univerzity ing. Jakub Kleindienst.

Příští ročník bude důvod k oslavě. Šedesátiletá tradice běžeckého závodu je v našem sportovním prostředí ojedinělá. Chtěli bychom k tomuto výročí obnovit soutěž o nejlepšího akademického běžce Prahy, do které se započítávaly podzimní závody pořádané pražskými vysokými školami (Běh okolo Džbánu-FTVS, Večerní běh Folimankou-USK, Běh o pohár rektora-ČZU, Běh chemiků-VŠCHT, Běh 17. listopadu-ČVUT).   Současně chystáme otevření závodu na ještě kratší trati pro děti a mládež.

Budeme se těšit na všechny účastníky 2.11.2022.

 

Výsledky 59. ročníku Běhu o pohár rektora ČZU:

Muži
1. Zeman Zdeněk – ČZU  22:29
2. Pavlišen Petr – ČZU  22:59
3. Vacek Jan – ČZU  23:08

Veteráni – muži
1. Vukovič Vuk – AC Kotlářka  26:53

Ženy
1. Žáková Anita – ČZU  13:37
2. Hanušová Veronika – ČZU  15:00
3. Šugová Naděžda – HRT  15:49

Veteránky
1. Kučerová Iveta – Sokol Unhošť – 14:47

Podobné články

Rychlé odkazy

Shop ČZU

Point One

CVPK

Klub absolventů

Poníček

Kariérní centrum

Skip to content